Wojciech Balczun wesprze Koleje Śląskie

Wojciech Balczun wesprze Koleje Śląskie

Koleje Śląskie poinformowały o rozpoczęciu współpracy z międzynarodowym ekspertem w innowacyjnym zarządzaniu transportem szynowym. Mowa o Wojciechu Balczunie, byłym prezesie PKP Cargo i Kolei Ukraińskich.

– Koleje Śląskie skorzystają z wiedzy eksperckiej Wojciecha Balczuna w kwestiach optymalizacji zarządzania procesami przewozowymi, nadzoru nad całością taboru oraz implementacji najlepszych praktyk i rozwiązań technologicznych (łącznie z innowacjami kolejowymi) – czytamy w komunikacie przewoźnika

Wojciech Balczun to m.in.: były prezes PKP Cargo i Kolei Ukraińskich oraz menedżer o międzynarodowej renomie, odpowiedzialny za liczne skuteczne wdrożenia, reformy i optymalizacje zarządcze w branży kolejowej.

W 2006 pełnił funkcję mediatora w sporze zbiorowym w PKP Cargo a od 28 stycznia 2008 do 29 stycznia 2013 był prezesem towarowego przewoźnika. 12 kwietnia 2016 roku wygrał konkurs na Prezesa Kolei Ukraińskich, którymi zarządzał do sierpnia 2017. Ponadto pełnił funkcję Wiceprezydenta Pracodawców RP oraz Wiceprezydenta Europejskiej Organizacji Pracodawców Sektora Publicznego (CEEP). Aktualnie jest doradcą Prezesa Pracodawców RP.

– Niezależnie od współpracy z panem Balczunem, Koleje Śląskie uzyskały zgodę na rozpoczęcie procesu rekrutacji Członka Zarządu ds. Technicznych – poinformowała spółka.

Przypomnijmy, że 25 maja 2022 r. w zarządzie Kolei Śląskich przestali pełnić swoje funkcje Alicja Omięcka – Wiceprezes Zarządu ds. Rozwoju oraz Aleksander Drzewiecki – Wiceprezes Zarządu ds. Technicznych.