1 i 3 maja 2024 r. pociągi Polregio wyruszą do Walił

1 i 3 maja 2024 r. pociągi Polregio wyruszą do Walił

Tradycyjnie już, w czasie długiego majowego weekendu, 1 maja i 3 maja Polregio uruchomi pociągi na turystycznej trasie Białystok – Waliły.

Zbliżający się długi weekend majowy to doskonała okazja do odkrywania własnego regionu i czerpania radości z podróży koleją. W ramach majówkowej promocji POLREGIO można zaplanować odkrywanie  urokliwych zakątków Podlasia poprzez piesze wędrówki, jazdę rowerem po malowniczych szlakach, rodzinny relaks w otoczeniu przyrody, korzystanie z lokalnych atrakcji kulturalnych oraz delektowanie się regionalną kuchnią.

Niezapomnianym przeżyciem dla miłośników przyrody może być podróż pociągiem przez Puszczę Knyszyńską.  Już 1 i 3 maja ruszą sezonowe połączenia z Białegostoku do miejscowości Waliły. Pociągi „Poleski” i „Radunin” będą odjeżdżały z Białegostoku o godz. 9:17 i 15:44, a z Walił odjazdy zaplanowano na godz. 10:25 i 16:44.  Od 8 czerwca do 29 września pociągi będą kursowały w każdy weekend oraz 15 sierpnia.

Z pewnością ciekawe będą, zwłaszcza o tej porze roku, wycieczki ścieżkami Biebrzańskiego Parku Narodowego, mającym swoją siedzibę w Osowcu. A na ostatni dzień majówki, na niedzielę 5 maja zaplanowano Biebrzańskie Targi Twórczości i Sztuki Ludowej „Sto pomysłów dla Biebrzy”. Targi odbędą się w niedzielę, 5 maja 2024 r. w godz. 10:00-16:00, na placu Miejskiego Ośrodka Wypoczynku i Rekreacji w Goniądzu. Dojazd w te miejsca umożliwią połączenia z Białegostoku w kierunku Ełku.

Natomiast w sercu Podlasia, Białymstoku, zachwycają Ogrody Branickich, regionalne zbiory w Muzeum Podlaskim. Dla rodzin z dziećmi świetnym miejscem na wypoczynek oraz zabawę jest Park Zwierzyniecki z położonym w pobliżu Akcentem Zoo lub bogata oferta białostockich teatrów i kin.

Zaproponowane kierunku majowych podróży to tylko niektóre z wielu możliwości, jakie można wziąć pod uwagę, decydując się na podróżowanie koleją regionalną. A dzięki obowiązującej na terenie województwa atrakcyjnej „Taryfie Podlaskiej” koszty majówkowych wycieczek nie będą wysokie. Bilet jednorazowy w jedną stronę kosztuje 7,2 zł.