PKP PLK podpisały umowę na modernizację trzech przejazdów w woj. mazowieckim

PKP PLK podpisały umowę na modernizację trzech przejazdów w woj. mazowieckim

Na trzech przejazdach kolejowo-drogowych między Dęblinem a Radomiem Głównym (lk26) zwiększy się poziom bezpieczeństwa. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wymienią nawierzchnię torów. Zamontowana będzie nowa sieć trakcyjna na stacji Zajezierze. Inwestycja za ponad 26 mln złotych netto finansowana jest ze środków Krajowego Planu Odbudowy (KPO).

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na modernizację trzech przejazdów kolejowo-drogowych w woj. mazowieckim na ok. 9 km odcinku między Dęblinem a Radomiem. Prace obejmują wymianę nawierzchni torów i dróg dojazdowych wraz z wykonaniem odwodnienia na przejazdach kat. C w ciągu drogi nr 1735W w Opactwie – Wólce Wojcieszkowskiej, w ciągu drogi nr 691 w Opactwie i w ciągu drogi nr 1731W w Woli Klasztornej. Inwestycja dotyczy również wymiany sieci trakcyjnej na stacji Zajezierze.

Rozpoczęcie robót zaplanowano w IV kwartale 2024 r. Prace mają zakończyć się w II kwartale 2026 roku. Inwestycja wymaga wprowadzenia zmian w rozkładzie jazdy, ruch pociągów będzie prowadzony naprzemiennie po jednym torze. Wykonawcą prac jest firma z firmą Gór – Tor sp. z o.o.

Modernizacje przejazdów kolejowo-drogowych wpisują się w działania PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa na skrzyżowaniach torów z drogami. Prace prowadzone przez zarządcę infrastruktury zapewniają bezpieczne podróże koleją dla pasażerów pociągów, kierowców, pieszych i rowerzystów oraz minimalizują ryzyko wystąpienia ewentualnych usterek.