W aplikacji PKP Intercity można już pobrać miejscówkę do biletu okresowego

W aplikacji PKP Intercity można już pobrać miejscówkę do biletu okresowego

Od 21 listopada 2023 r. pasażerowie korzystający z aplikacji mobilnej PKP Intercity mogą zakupić za jej pośrednictwem bilety okresowe wraz z pobraniem do nich rezerwacji. Oferta dotyczy wybranych wariantów.

Wprowadzona blisko rok temu aplikacja mobilna PKP Intercity cieszy się bardzo dużą popularnością (aplikacja odpowiada za 6% sprzedanych biletów) Niedawno przewoźnik sprzedał dwumilionowy bilet za jej pośrednictwem. Niezmiennie trwa także jej rozbudowywanie o kolejne funkcje, by przynosiła optymalne rozwiązania dla pasażerów. Tym razem za jej pośrednictwem narodowy przewoźnik umożliwia zakup biletów okresowych.

Dotyczy to m.in. biletów miesięcznych, kwartalnych, tygodniowych, w tym także opcji Promo Odcinkowego Miesięcznego. Bilety odcinkowe można zakupić poprzez system e-IC, teraz poprzez aplikację, a także za pośrednictwem kas i biletomatów. Z nowych możliwości aplikacji skorzystają także osoby, które są uprawnione do ulgowych usług transportowych (UUT) w wymiarze rocznym bądź kwartalnym.

Niezwykle cieszy nas stały rozwój aplikacji mobilnej, dzięki której zakup biletu na przejazd pociągiem PKP Intercity jest tak prosty. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom naszych pasażerów wprowadzamy udogodnienia, które w dłuższej perspektywie poprawiają nie tylko moment zakupu, ale przede wszystkim komfort podróżowania – mówi Tomasz Gontarz, wiceprezes zarządu PKP Intercity.

Wprowadzone udogodnienie z pewnością zainteresuje także osoby decydujące się na wyjazdy typu city break poza godzinami szczytu, ale nie mających w pełni sprecyzowanych planów. Mowa oczywiście o ofertach Multiprzejazd i Multiprzejazd Max. Od teraz zakup na spontaniczną podróż można dokonać z poziomu aplikacji mobilnej.

Od teraz w aplikacji istnieje możliwość pobrania rezerwacji do biletów zakupionych w systemie e-IC 1.0. Trwają także prace nad tym udogodnieniem w nowej wersji systemu e- IC 2.0. uruchomionej w październiku tego roku.