PKP PLK o awarii LCS Opole Zachodnie

PKP PLK o awarii LCS Opole Zachodnie

Obecnie pociągi jadące przez stację Opole Zachodnie, po piątkowej awarii urządzeń transmisji sterowania ruchem kolejowym, kursują zgodnie z rozkładem – przekazały PKP Polskie Linie Kolejowe.

W piątek, 10 maja o godz. 9:25 w lokalnym centrum sterowania Opole Zachodnie doszło do awarii systemu odpowiedzialnego za transmisję danych do obiektów sterowanych zdalnie.

Magdalena Janus z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe informuje, że pociągi na trasie Opole – Wrocław kursowały z uwzględnieniem specjalnych procedur bezpieczeństwa, w związku z tym występowały zmiany w kursowaniu.

Warto przypomnieć, że podczas normalnej pracy z LCS Opole Zachodnie są zdalnie sterowane posterunki i stacje na odcinku od stacji Opola Zachodniego aż do stacji Wrocław Brochów. Awaria wymusiła przejście na lokalne sterowanie takimi stacjami jak Lewin Brzeski, Brzeg, Oława oraz Święta Katarzyna. Spowodowało to wstrzymanie ruchu pociągów na około 90 minut.

Nie było zagrożenia dla bezpieczeństwa ruchu kolejowego. Dyżurni ruchu prowadzili pociągi w taki sposób, aby minimalizować opóźnienia – tłumaczy Janus.

Wydarzenie przyczyniło się do opóźnienia 56 pociągów pasażerskich na 2584 minuty.