Nowa twarz polskiej kolei. Rusłana Krzemińska rzecznikiem PKP PLK

Nowa twarz polskiej kolei. Rusłana Krzemińska rzecznikiem PKP PLK

Rusłana Krzemińska została nowym rzecznikiem PKP Polskie Linie Kolejowe. Zastąpiła na tym stanowisku Karola Jakubowskiego, który pełnił tą funkcję od połowy lipca 2023 r.

Rusłana Krzemińska to doświadczona menadżer specjalizująca się w komunikacji kryzysowej i inwestycyjnej. Wielokrotnie odpowiadała za realizację projektów ogólnopolskich w branżach energetycznej i transportowej. Była Pełnomocnik Zarządu ds. komunikacji i rzecznik prasowy Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Nadzorowała realizację polityk komunikacyjnych dla Urzędu Miasta Krakowa, Ministerstwa Infrastruktury, Polskich Sieci Elektroenergetycznych, Gaz-Systemu oraz PGE EJ1. Członek Biura Przewodniczącego Komisji Spraw Zagranicznych Sejmu RP. Absolwentka Wydziałów Filozoficznego i Stosunków Międzynarodowych ze specjalnością chińską Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Według informacji przedstawionych na stronie wydarzenia TEDxYouth@Tarnów 2021, Rusłana Krzemińska to ekspert ds. Bliskiego Wschodu i współczesnych Chin. Analityk branż energetycznej i cyfrowej, w szczególności tej poświęconej sztucznej inteligencji.