Zderzenie ciężarówki z pociągiem PKP Intercity [GALERIA]

Zderzenie ciężarówki z pociągiem PKP Intercity [GALERIA]

Na przejeździe kolejowym  w Stoku Lackim doszło do zderzenia ciężarówki z pociągiem PKP Intercity Białystok – Warszawa „Żubr”.  Ruch pociągów na odcinku Siedlce – Białystok został wstrzymany.

Do wypadku doszło o godz. 8:35 na przejeździe kolejowo-drogowym wyposażonym w sygnalizację świetlną w pobliżu Siedlec na linii kolejowej Siedlce – Czeremcha.

Jaka poinformował Tomasz Łotowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe, lokomotywa SU160-004 została uszkodzona i wykoleiła się przednim wózkiem. Kierowca samochodu wcześniej opuścił pojazd.

– Do zdarzenia doszło w momencie mijania składu PKP Intercity przez pociąg Polregio. Skład Polregio został również uszkodzony. Według wstępnych informacji, nikt z podróżnych i obsługi pociągów nie został poszkodowany. Sygnalizacja świetlna na przejeździe działała prawidłowo – tłumaczy Łotowski.

Przedstawiciel PLK, dodał, że przewoźnicy organizują zastępczą komunikację autobusową.

– Pasażerowie pociągu TLK „Żubr” zostali bezpiecznie przesadzeni do zastępczej komunikacji autobusowej. Autobusem jadą do Siedlec, a dalej pociągiem Kolei Mazowieckich. Uszkodzony jest jeden z dwóch torów na odcinku 400 m – dodaje Łotowski 

PKP Intercity poinformowało, że za pociąg IC 15102/3 „Biebrza” relacji Warszawa Wschodnia – Gdynia Główna na odcinku Siedlce – Białystok zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

PKP Polskie Linie Kolejowe regularnie w ramach akcji „Bezpieczny przejazd” przypominają jak bezpiecznie przekroczyć przejazd kolejowy a dzięki zaangażowaniu Fundacji Grupy PKP powstał odcinek programu „Auto Bezpieczni”, którego tematem było bezpieczeństwo na przejazdach kolejowo-drogowych.

AKTUALIZACJA

O godzinie 14.10 wznowiono ruch pociągów na jednym torze linii Siedlce – Białystok. Na drugim torze pracują służby techniczne. Pociągi dalekobieżne i regionalne pojadą stałą trasą. Po zdarzeniu na przejeździe osiem składów zostało zastąpionych komunikacją autobusową.

– Na miejscu zdarzenia obowiązuje ograniczenie prędkości pociągów do 20 km/h – zaznaczył Tomasz Łotowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe.