Jest trzeci przetarg na przebudowę dworca Bydgoszcz Zachód

Jest trzeci przetarg na przebudowę dworca Bydgoszcz Zachód

PKP S.A. ogłosiły trzecie już postępowanie na przebudowę dworca Bydgoszcz Zachód. Oferty można składać do 21 lutego 2022 r.

Pierwsze postępowanie, które zostało ogłoszone w lipcu 2021 r. zostało unieważnione ponieważ nie wpłynęła żadna oferta. Kolejowa spółka na sfinansowanie zamówienia zamierzała przeznaczyć 2 528 236,14 zł brutto.

Drugi przetarg został ogłoszony we wrześniu 2021 r. W tym przypadku PKP S.A. unieważniły postępowanie ponieważ było ono obarczone niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.

Czy za trzecim razem się uda? Na oferty PKP S.A. czekają do 21 lutego 2022 r. O wyborze wykonawcy zdecyduje cena.

Dzięki przebudowie dworzec ma stać się bardziej nowoczesny i dostosowany do potrzeb wszystkich grup podróżnych, w tym osób z niepełnosprawnościami.

Budynek zmieni swoje oblicze, choć zachowa swoją pierwotną bryłę. Renowację przejdzie elewacja budynku, która zyska nową kolorystykę. Przebudowane będzie wejście do dworca, które umieszczono w obrębie wysuniętej w kierunku peronu części budynku, zyskując tym samym zadaszoną powierzchnię przed poczekalnią. Na elewacji planuje się umieszczenie nowoczesnego zegara.

W budynku całkowicie na nowo, bardziej nowocześnie, zostanie zaaranżowana poczekalnia dla podróżnych. Jasności wnętrzu dodadzą wysokie okna oraz przeszklenie w obrębie wejścia głównego, a także utrzymana w odcieniach bieli kolorystyka ścian, kontrastująca z szarym kolorem posadzki.

Metamorfozę przejdzie najbliższe otoczenie budynku. Zaprojektowano pasujące do dworca oświetlenie oraz elementy małej architektury, takie jak ławki i kosze. Zostanie również ułożona nowa nawierzchnia. Przy budynku zaplanowano miejsca postojowe dla samochodów osobowych.