Wyjątkowe pojazdy Siemens Mobility na TRAKO 2023

Wyjątkowe pojazdy Siemens Mobility na TRAKO 2023

Wielkimi krokami zbliżają się targi TRAKO 2023 w Gdańsku. Siemens Mobility zaprezentuje skład Mireo oraz lokomotywę Vectron MS.

Prezentacja pociągu regionalnego Mireo odbędzie się we wtorek, 19 września 2023 r. Będzie to zarazem debiut pojazdu w Polsce. Póki co tajemnicą jest jaki dokładnie pojazd przyjedzie na wydarzenie. Wiemy na pewno, że będzie to pociąg elektryczny, choć w swojej ofercie Siemens Mobility posiada także pojazdy akumulatorowe oraz wodorowe.

Przypomnijmy, że ostatnio producent wygrał gigantyczny przetarg na dostawę w ramach umowy ramowej do 540 jednopokładowych elektrycznych składów trakcyjnych dla Austriackich Kolei Federalnych (ÖBB).

W drugim dniu targów producent zaprezentuje lokomotywę Vectron MS w wyjątkowym malowaniu. Wydarzenie będzie połączone z trójstronnym przekazaniem pojazdu do firmy CARGOUNIT, a następnie do przewoźnika DB Cargo Polska.

Vectron MS dysponują mocą 6,4 MW przy zasilaniu napięciem przemiennym i 6,0 MW przy zasilaniu napięciem stałym oraz zostały wyposażone w system ETCS zgodny z obecnie obowiązującymi specyfikacjami (Baseline 3). Lokomotywy przeznaczone są do eksploatacji na terenie Polski, Niemiec, Austrii, Czech, Słowacji, Węgier, Słowenii, Chorwacji, Serbii i Holandii, opcjonalnie na terenie Rumunii oraz Bułgarii.

W Polsce lokomotywy Vectron zostały zakupione przez CARGOUNIT, DB Cargo Polska, PKP Cargo, Lotos Kolej oraz Laude Smart Intermodal.