Pracownicy KM będą czytać fragmenty powieści „Nad Niemnem” w Stacji Muzeum

Pracownicy KM będą czytać fragmenty powieści „Nad Niemnem” w Stacji Muzeum

Od ośmiu lat Koleje Mazowieckie uczestniczą w akcji Narodowe Czytanie organizowanej przez Prezydenta RP. W tym roku w Stacji Muzeum pracownicy Kolei Mazowieckich będą czytać fragmenty powieści „Nad Niemnem”.  

To już 12 edycja tego wydarzenia, którego celem jest zachęcenie do czytania przede wszystkim literatury polskiej. Na tegoroczną lekturę została wybrana najbardziej znana powieść Elizy Orzeszkowej pt. „Nad Niemnem”. Mezalians oraz pamięć o powstaniu styczniowym to główne wątki tego epickiego utworu, który przedstawia również opisy obyczajowości i bogatej nadniemeńskiej natury, rodowe legendy oraz różnice między warstwami społecznymi.

W najbliższą sobotę, 9 września w Stacji Muzeum odbędzie się Narodowe Czytanie, którego współorganizatorem są Koleje Mazowieckie. Dorota Załęska, kierowniczka pociągu, Ewa Sokołowska, kasjerka oraz Michał Popławski, maszynista będą czytać fragmenty „Nad Niemnem”. Powieści będzie można posłuchać w wagonie salonowym, elektrycznym zespole trakcyjnym, jak również w bibliotece muzealnej. Na uczestników czekają konkursy
z nagrodami.

W dniu wydarzenia każdy, kto przyjdzie do muzeum z papierową wersją „Nad Niemnem”, wejdzie bezpłatnie.

Serdecznie zapraszamy na Narodowe Czytanie do Stacji Muzeum.