Pociągi Arriva ponownie pojechały z Torunia do Sierpca

Pociągi Arriva ponownie pojechały z Torunia do Sierpca

Tak jak zapowiadaliśmy, od poniedziałku 31 stycznia 2022 r. przywrócone zostały połączenia kolejowe na linii Toruń-Sierpc przez Lipno. Do 28 lutego 2022 roku bilety jednorazowe na przejazd pociągami Arriva między dowolnymi przystankami na trasie Toruń Gł. – Sierpc – Toruń Gł. kosztują jedynie 1 zł. 

Pierwszym pociągiem z Torunia (o. 8:53) do Lipna pojechał m.in. marszałek Piotr Całbecki, członkowie zarządu województwa Aneta Jędrzejewska i Sławomir Kopyść oraz wójt gminy Czernikowo Tomasz Krasicki, wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński i wójt gminy Lubicz Marek Nicewicz.

– Pociągi do Sierpca to najważniejsza oczekiwana społecznie zmiana w nowym rozkładzie jazdy. Cieszę się, że obecnie sytuacja pozwala na reaktywację tej linii – mówił podczas konferencji prasowej 25 stycznia marszałek Piotr Całbecki.

Jednocześnie podkreślił, że siatka połączeń w kierunku Sierpca będzie rozwijana. Dodał też, że sama linia, a także przystanki i dworce przy niej, wymagają modernizacji w niedalekiej przyszłości, a także dostosowania do obecnych potrzeb, związanych z m.in. z rozwojem podmiejskich osiedli mieszkaniowych.

Arriva uruchomi trzy pary pociągów między Toruniem a Sierpcem a rozkład został ułożony tak, aby był skomunikowany z innymi przewoźnikami.

Toruń – Sierpc za 1 zł

W związku z reaktywacją połączeń kolejowych na trasie Toruń Gł. – Lipno – Skępe – Sierpc, wraz z Arriva wraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego, przygotowała promocję dla pasażerów podróżujących między Toruniem, a Sierpcem. Do 28 lutego 2022 roku bilety jednorazowe na przejazd pociągami Arriva między dowolnymi przystankami na trasie Toruń Gł. – Sierpc – Toruń Gł. kosztują jedynie 1 zł.

Bilety dostępne są u obsługi pociągów, w kasach stacjonarnych Arriva oraz w kanałach mobilnych – moBILET, e-podróźnik, strona www.arriva.pl, SkyCash.

Niestety w rzeczywistości dostęp do tanich biletów jest mało dostępny. Jak sprawdzaliśmy na stronie przewoźnika bilet jest dostępny ale w kwocie 15,7 zł  i nie ma wyboru specjalnej oferty a przez aplikację SkyCash w ogóle nie można wybrać biletów na tą trasę.

Beata Krzemińska, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego poinformowała w rozmowie z „Kolejowym Portalem”, że przewoźnik został poinformowany o problemie.

 – Od wtorku, 1 lutego 20220 r. po aktualizacji systemu tanie bilety będą już dostępne – dodała Krzemińska.

Oferta Arrivy dostępna w ramach Wspólnego Biletu

Przypomnijmy, że o 25 stycznia 2022 r. w ramach Wspólnego Biletu można online kupić bilety na połączenia oferowane przez firmę Arriva RP. Dzięki temu pasażerowie kolei w Polsce mogą kupić jeden bilet na całą podróż – niezależenie od tego, z jakich pociągów korzystają i na jakich trasach podróżują. Oferta dotyczy przewoźników z Grupy PKP oraz kolei regionalnych.