Pociąg PKP IC skierowany na niewłaściwą stację w Warszawie

Pociąg PKP IC skierowany na niewłaściwą stację w Warszawie

Dzisiaj, około południa pociąg PKP Intercity IC „Zamoyski” z Hrubieszowa do Kołobrzegu został skierowany na niewłaściwy tor, który wynikałby z rozkładu jazdy pociągów.

Martyn Janduła z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe poinformował „Kolejowy Portal”, że o godz. 12:06 pociąg PKP Intercity relacji Hrubieszów – Kołobrzeg został skierowany w kierunku stacji Warszawa Wschodnia zamiast stacji Warszawa Gdańska.

Nie było zagrożenia dla podróżnych. Za zgodą komisji, pociąg został wycofany i skierowany w kierunku zgodnym z opracowanym rozkładem jazdy i o godzinie 13:15 ruszył w dalszą trasę – zaznaczył Janduła.

Przedstawiciel PLK dodał, że przyczyny zdarzenia ustali powołana komisja.

To kolejne wydarzenie w stolicy, kiedy to pociąg został skierowany na niewłaściwy tor. Aspekt wyprawienia pociągów SKM Warszawa, Kolei Mazowieckich oraz PKP Intercity w kierunku niezgodnym z rozkładem jazdy na terenie Warszawskiego Węzła Kolejowym podczas jednej z ostatnich Komisji Infrastruktury tłumaczył Andrzej Bittel, wiceminister infrastruktury. 

Z punktu widzenia bezpieczeństwa ruchu kolejowego, te pociągi jechały bezpiecznie, jechały po zabezpieczonej drodze przebiegu i nie miały prawa napotkać na swojej drodze innego pociągu – powiedział wówczas Bittel.