Warszawa: kolejne skierowanie pociągu na niewłaściwy tor

Warszawa: kolejne skierowanie pociągu na niewłaściwy tor

We wtorek wieczorem doszło do kolejnego skierowania pociągu pasażerskiego na niewłaściwy tor. Pociąg PKP Intercity IC „Oleńka” relacji Warszawa Gdańska – Wrocław Główny doznał z tego powodu około 40 minutowego opóźnienia.

Do zdarzenia doszło około godz. 20:06 kiedy pociąg ruszał z Dworca Gdańskiego i zamiast w kierunku linii obwodowej gdzie po kilku minutach miał zaplanowany postój na przystanku Warszawa Młynów, został skierowany na linię kolejową nr 509 w kierunku stacji Warszawa Jelonki.

Błąd w złym ułożeniu torów zauważył maszynista, który zatrzymał się na rozjazdach blokując jednocześnie ruch pociągów SKM  Warszawa linii S3, S4 i S40 w obu kierunkach.

Po około 40 minutach pociąg został cofnięty a następnie wyruszył w dalszą podróż, po poprawnym ułożeniu drogi przebiegu.

Jest to kolejne incydent tego typu na terenie warszawskiego węzła kolejowego. Ostatnie podobne wydarzenie miało miejsce w piątek, 17 marca, kiedy to pociąg Kolei Mazowieckich na stacji Warszawa Zachodnia został skierowany na inny tor niż wyznaczony był w rozkładzie jazdy.