Rusza kolejna edycja akcji „Poczuj przygodę, odkrywając lubuskie pociągami Polregio”

Rusza kolejna edycja akcji „Poczuj przygodę, odkrywając lubuskie pociągami Polregio”

Lubuski zakład Polregio wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubuskiego zachęcają do udziału w wyjątkowej akcji, by poznawać atrakcje regionu. W ramach oferty turystycznej „Poczuj przygodę, odkrywając lubuskie pociągami Polregio” można wybrać się na 11 wycieczek organizowanych od maja do grudnia tego roku.

Podróżowanie pociągami Polregio po Lubuskiem to okazja do odkrywania unikalnej atmosfery i bogatej historii województwa, podziwiania pięknych krajobrazów, a także do przeżycia niezapomnianej przygody. Trasy kolejowe prowadzą przez malownicze miasta i wsie oraz urokliwe lasy. Pociągami Polregio można będzie dotrzeć m.in. do zamków i pałaców, parku krajobrazowego, winnicy czy nad jezioro.

Podczas wszystkich wypraw podróżnym będą towarzyszyli przewodnicy, którzy będą dbać o komfort i bezpieczeństwo uczestników, odpowiadając na pytania i dzieląc się ciekawostkami na temat odwiedzanych miejsc.

W tym roku szczególnie wiele atrakcji przygotowano dla rodzin z dziećmi. Na wybranych trasach dla maluchów zaplanowano ciekawe animacje, które na pokładach pociągów będą prowadzone przez doświadczonych animatorów. Aktywności, które mają umilić podróż najmłodszym, to konkursy rysunkowe, pokazy magiczne, przedstawienia kukiełkowe, łamigłówki czy gry planszowe. Wspólna zabawa sprawi, że czas spędzony w pociągu będzie pełen emocji.

Dodatkowo każde dziecko otrzyma specjalną książeczkę Polregio, w której będzie mogło zbierać pieczątki z każdej podróży, a w efekcie odebrać atrakcyjne nagrody, np. maskotki.

W tym roku Polregio oferuje następujące kierunki:

 • 4 maja, Zielona Góra – Wolsztyn, parada parowozów w Wolsztynie, 60 zł. Wyjątkowa okazja, by uczestniczyć w jednej z największych parad parowozów w Europie Środkowej. Podziwiając zabytkowe maszyny, można doświadczać klimatu minionych epok.
 • 18 maja, Zielona Góra – Park Mużakowski, zwiedzanie parku Mużakowskiego, 75 zł. To sposobność do odkrywania niezwykłego połączenie architektury, sztuki i przyrody w parku Mużakowskim wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
 • 8 czerwca, Gorzów Wielkopolski – Łagów, wycieczka nad Jezioro Łagowskie, 55 zł. W planach relaks nad Jeziorem Łagowskim i cieszenie się urokami natury.
 • 22 czerwca, Zielona Góra – Tuplice, wycieczka rowerowa do Łęknicy i Tuplic Rozkoszowanie się pięknem okolic Łęknicy i Tuplic podczas wspaniałej wycieczki rowerowej, a następnie zwiedzanie terenów dawnej kopalni Babina.
 • 13 lipca, Zielona Góra – Pszczew, wycieczka do Pszczewa, 50 zł. Poznawanie urokliwych terenów Pszczewskiego Parku Krajobrazowego podczas spacerów po ścieżkach natury i odpoczynku wśród przyrody.
 • 27 lipca, Gorzów Wielkopolski – Zielona Góra, zwiedzanie Zielonej Góry, 55 zł. To będzie wyjątkowy dzień pełen atrakcji w Zielonej Górze, mieście winnej latorośli i dobrej zabawy.
 • 3 sierpnia, Zielona Góra – Nietoperek, wyprawa do międzyrzeckiego rejonu umocnionego, 65 zł. Przemierzając tereny międzyrzeckiego rejonu umocnionego, można zanurzyć się w historii fortyfikacji, a następnie przeżyć wyjątkowe emocje podczas przejazdu ogrodową kolejką turystyczną w miejscowości Nietoperek.
 • 17 sierpnia, Zielona Góra – Bolesławiec, wycieczka na święto ceramiki w Bolesławcu, 75 zł. Uczestnicy wycieczki wezmą udział w kolorowym i pełnym życia święcie ceramiki w Bolesławcu, mieście z długą tradycją rzemiosła ceramicznego.
 • 7 września, Zielona Góra – Cottbus, zwiedzanie Cottbus, 60 zł Poznawanie uroków niemieckiego miasta Cottbus: odkrywanie jego zabytków, kultury i atmosfery. Jedną z głównych atrakcji Cottbus jest Park Branitz, zaprojektowany przez księcia Hermanna von Pückler-Muskau.
 • 21 września, Zielona Góra – Krosno Odrzańskie, wycieczka do Krosna Odrzańskiego połączona ze zwiedzaniem lokalnej winnicy, 45 zł. Niezapomniane chwile podczas wizyty na zamku w Krośnie Odrzańskim, a następnie oprowadzanie po lokalnej winnicy.
 • 14 grudnia, Zielona Góra – Görlitz, wycieczka na jarmark bożonarodzeniowy, 75 zł. Jarmark świąteczny w Görlitz to magiczne wydarzenie, które przyciąga tłumy odwiedzających z całej Europy. Ten tradycyjny jarmark odbywający się w malowniczym niemieckim mieście oferuje odwiedzającym emocjonujące doznania świąteczne.

Podczas każdej wycieczki uczestnicy na pokładzie pociągu otrzymują słodki poczęstunek, wodę oraz materiały informacyjne. Liczba miejsc jest zawsze ograniczona, co jest związane z możliwościami podjęcia podróżnych w danej lokalizacji. Bilety na poszczególne wycieczki można kupić na stronie internetowej Polregio, a także w kasach biletowych.

Przewoźnik zaprasza do udziału w akcji – nie tylko mieszkańców województwa lubuskiego, ale wszystkich zainteresowanych z całej Polski! Ziemia lubuska to tereny niezwykle interesujące, zarówno z uwagi na przepiękną przyrodę, jak i dziedzictwo historyczne, a jednocześnie są to wciąż miejsca nie do końca odkryte turystycznie.