Utrudnienia wtórne przyczyną problemów na Warszawskim Węźle Kolejowym

Utrudnienia wtórne przyczyną problemów na Warszawskim Węźle Kolejowym

Obecnie na Warszawskim Węźle Kolejowym pociągi kursują zgodnie z rozkładem jazdy, natomiast rano pociąg SKM Warszawa z Piaseczna do Warszawy Głównej wjechał na niewłaściwy tor. Zdarzenia to spowodowało duże zamieszanie w kursowanie pociągów przez stolicę.

Po 15 min. ten pociąg pojechał w dalsza drogę. Zdarzenie sprawiło pewnie zmiany w komunikacji i służby dyżurne PKP PLK, tak obecnie prowadzą ruch pociągów aby minimalizować te zmiany wtórne, które się pojawiły.  Natomiast nie mamy żadnych wydarzeń, które wpływałyby na ruch pociągów – poinformował „Kolejowy Portal” Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP PLK.

Jak dodał przedstawiciel PLK, powołana komisja zbada okoliczności porannego zdarzenia.

Koleje Mazowieckie poinformowały o godz. 12:50, że wprowadzono wzajemne honorowanie biletów KM – PKP IC na całym obszarze działania spółki KM.

Zasady wzajemnego honorowania nie obejmują wagonów sypialnych (WL) i z miejscami do leżenia (Bc) oraz w poc. Expres InterCity – przypomina mazowiecki przewoźnik.

O godz. 13:00 wprowadzono wzajemne honorowanie biletów ZTM w autobusach, tramwajach, Metrze oraz pociągach SKM w pierwszej strefie aglomeracji warszawskiej. Ponadto w pociągach SKM linii S1, S2, S3, S4, S40 na całej trasie kursowania pociągów.

Honorowanie obowiązuje do odwołania.