Funkcjonariusze SOK ujęli poszukiwanego kieszonkowca

Funkcjonariusze SOK ujęli poszukiwanego kieszonkowca

Dzięki czujności i szybkiej reakcji koordynatora GOI z Wydziału Komendy Głównej SOK ds. bezpieczeństwa i obronności oraz pracowników Biura Bezpieczeństwa PKP Intercity, funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Katowicach wspólnie z policjantami z Komisariatu VI Policji w Katowicach ujęli osobę poszukiwaną za przestępstwa. 47-letni kieszonkowiec okradał podróżnych w pociągach. Grozi mu 5 lat więzienia.

We wtorek, 13 czerwca 2023 r. do katowickiej służby dyżurnej SOK dotarła informacja od koordynatora Grup Operacyjno-Interwencyjnych z Wydziału Komendy Głównej Straży Ochrony Kolei ds. bezpieczeństwa i obronności, że w pociągu relacji Białystok – Bielsko Biała Główna, znajduje się poszukiwany przez Policję kieszonkowiec. Złodzieja namierzyli pracownicy PKP Intercity z Biura Bezpieczeństwa, którzy ściśle współpracują ze Strażą Ochrony Kolei.

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei i Policji z Katowic natychmiast przystąpili do interwencji i ujęli mężczyznę wskazanego przez pracowników PKP Intercity. Podjęte w tej sprawie czynności doprowadziły do ustalenia danych personalnych złodzieja. Okazał się nim poszukiwany 47-letni kieszonkowiec z Dolic. Mundurowi ustalili, że jest on sprawcą wielu przestępstw, podejrzany jest m.in. o dokonywanie kradzieży kieszonkowych i bagaży w pociągach dalekobieżnych na terenie dworców kolejowych w Krakowie, Wrocławiu i Poznaniu.

Dalsze czynności w sprawie prowadzi Komisariat VI Policji w Katowicach. 47-latek odpowie teraz za wszystkie kradzieże. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.