Kutno: agresywny pasażer pociągu kopnął funkcjonariuszkę SOK

Kutno: agresywny pasażer pociągu kopnął funkcjonariuszkę SOK

Patrol SOK ujął 36-latka, który awanturował się w pociągu relacji Gdynia – Bielsko Biała. Mężczyzna był bardzo agresywny i wulgarny. Podczas interwencji znieważył oraz dokonał naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszki Straży Ochrony Kolei. Pasażer stanie przed sądem za zaatakowanie funkcjonariuszy publicznych na służbie.

W środę, 13 marca 2024 r. dyżurny kutnowskiego posterunku Straży Ochrony Kolei otrzymał zgłoszenie dotyczące agresywnego pasażera, który nie posiada ważnego biletu na przejazd pociągiem. Natychmiast w rejon stacji kolejowej w Kutnie  został skierowany patrol SOK.

Na miejscu funkcjonariusze SOK ustalili, iż pasażer pociągu relacji Gdynia – Bielsko Biała został poproszony przez pracownika PKP Intercity o opuszczenie składu pociągu. Powodem był brak ważnego biletu na przejazd, a następnie co raz bardziej wulgarna i agresywna postawa. Wobec interweniujących funkcjonariuszy SOK zaczął używać wyzwisk, a także gróźb karalnych. Pasażer nie reagował na wydawane polecenia przez co został wyprowadzony w kajdankach z pociągu kopiąc przy tym funkcjonariuszkę w łydkę.

Agresywny mężczyzna został obezwładniony i przekazany policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie. 36-letni mieszkaniec Brzezin został osadzony w policyjnym areszcie. Agresor niebawem usłyszy zarzut za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy SOK podczas wykonywania czynności służbowych, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.