Dwusystemowy Dragon 2 w parku taborowym PKP Cargo International

Dwusystemowy Dragon 2 w parku taborowym PKP Cargo International

Czeski przewoźnik PKP Cargo International przejął w długoterminowy leasing elektryczną lokomotywę Dragon 2. To jedna z 21 takich lokomotyw, które eksploatuje PKP Cargo.

Lokomotywa serii ET43 to elektryczna lokomotywa wielosystemowa przeznaczona do transportu towarowego na liniach o rozstawie szyn 1435 mm. Maksymalna prędkość tej lokomotywy wynosi 120 km/h, moc wynosi 5 MW, a maksymalna siła pociągowa to 420 kN. Każda z sześciu osi jest napędzana silnikiem asynchronicznym o mocy 842 kW, co umożliwia prowadzenie pociągów towarowych o maksymalnej dopuszczalnej masie 4000 ton. Może być eksploatowana w systemie zasilania DC 3kV i AC 25 kV, w Polsce, Republice Czeskiej i na Słowacji, włączając w to stacje graniczne w innych krajach.

Bardzo doceniamy możliwość wynajmu tej lokomotywy, która w pewnym sensie odświeży naszą flotę lokomotyw i umożliwi nam większą konkurencję w Republice Czeskiej i na Słowacji. Będzie również wykorzystana do dalszego szkolenia naszych pracowników. W szczególności maszynistów, którzy stopniowo szkolą się na tym typie od ubiegłego roku – powiedział  Michal Kubíček, wiceprezes zarządu PKP Cargo International.

Wypożyczona lokomotywa będzie głównie wykorzystywany na trasie Čadca – Ostrava – Kúty lub według potrzeb na głównych liniach w Republice Czeskiej.