Warszawa: funkcjonariusze SOK ujęli dwóch grafficiarzy

Warszawa: funkcjonariusze SOK ujęli dwóch grafficiarzy

Funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Straży Ochrony Kolei ujęli dwóch mężczyzn którzy zdewastowali pojazd Koleje Mazowieckie. Do chwili ujęcia, sprawcy zdążyli pomalować ponad 40m² jednostki elektrycznej. Za swoje dzieło, 33 i 35-latek niebawem odpowiedzą przed sądem.

Do zdarzenia doszło w sobotę na terenie stacji kolejowej Warszawa Praga. Funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Krakowie podczas prowadzonych działań zmierzających do ograniczenia procederu dewastacji pociągów, ujęli dwóch z pięciu mężczyzn malujących farbą w sprayu ,,graffiti’’ na składzie pociągu Koleje Mazowieckie.

Mundurowi wobec sprawców dewastacji pojazdu kolejowego zastosowali środki przymusu bezpośredniego w postaci chemicznego środka obezwładniającego i kajdanek. Mężczyźni do chwili ujęcia zdążyli pomalować powierzchnię około 42m² jednostki elektrycznej.

Jako dowody rzeczowe zabezpieczono łącznie 12 puszek farby w sprayu oraz noktowizor i aparat cyfrowy. Powiadomiono Kolejowy Komisariat Policji w Warszawie. 33 i 35-latek będą się tłumaczyć przed sądem z pomalowania farbą elektrycznego zespołu trakcyjnego.