Dąbrowa Górnicza: złodziej wpadł na gorącym uczynku

Dąbrowa Górnicza: złodziej wpadł na gorącym uczynku

W ramach działań pod kryptonimem ,,Infrastruktura’’ funkcjonariusze z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Zawierciu podczas kontroli punktu skupu złomu w Dąbrowie Górniczej ujęli mężczyznę, który próbował sprzedać blisko dwie tony skradzionych elementów infrastruktury kolejowej. Skradzione mienie w całości zostało odzyskane i zabezpieczone. Wartość strat oszacowano na łączną kwotę w wysokości 2,5 tysiąca złotych.

W czwartek, 9 lutego 2023 r. funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Posterunku w Zawierciu w ramach prowadzonych działań przeciwkradzieżowych ,,Infrastruktura’’ podczas kontroli kolejnego punktu skupu złomu i metali kolorowych w miejscowość Dąbrowa Górnicza, ujęli mężczyznę, który samochodem dostawczym przywiózł skradzione elementy infrastruktury kolejowej.

Funkcjonariusze SOK odzyskali skradzione mienie kolejowe w postaci 28 pociętych szyn kolejowych S-60 i 4 łupki torowe do łączenia szyn. Łącznie prawie dwie tony skradzionych elementów infrastruktury.

W toku dalszych działań funkcjonariusze SOK ustalili, że elementy kolejowe pochodzą ze stacji towarowej Dąbrowa Górnicza. Skradzione mienie w całości zostało odzyskane i zabezpieczone. Wartość strat  oszacowano na łączną kwotę w wysokości ponad 2,5 tysiąca złotych.

Ujętego 31-letniego złodzieja przekazano funkcjonariuszom Policji z Komisariatu Dąbrowa Górnicza Ząbkowice, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie. Odzyskane mienie kolejowe będzie przekazane pracownikom Sekcji Eksploatacji PKP PLK w Dąbrowa Górnicza Ząbkowice.