Amtrak przygotował lokomotywę w specjalnej okleinie

Amtrak przygotował lokomotywę w specjalnej okleinie

Amerykański przewoźnik Amtrak przygotował lokomotywę P-42 w specjalnej okleinie z napisem “See Tracks? Think Train!”. Czarno-żółta lokomotywa upamiętnia 50. rocznicę operacji Lifesaver, organizacji non-profit zajmującej się edukacją i świadomością bezpieczeństwa kolei w całym kraju.

Amtrak jest jednym z kilku partnerów Operacji Lifesaver, która rozpoczęła się w 1972 roku w celu ograniczenia kolizji kolejowych, zgonów i obrażeń w całych Stanach Zjednoczonych, wykorzystując “3 E’s – Education, Engineering and Enforcement.”

„Widzisz tory? Pomyśl o pociągu!” to jedna z kilku głównych kampanii prowadzonych przez organizację w celu nawiązania kontaktu ze społeczeństwem w celu zwiększenia widoczności i świadomości wokół pociągów i torów kolejowych.

– Amtrak i Operacja Lifesaver są partnerami od wielu lat. Celem współpracy jest edukowanie społeczności na temat znaczenia unikania zachowań wysokiego ryzyka na przejazdach kolejowych i torach lub w ich pobliżu – powiedział prezes Amtrak, Stephen Gardner- Jesteśmy dumni, że możemy świętować operację Lifesaver w osiągnięciu krytycznego kamienia milowego. Kiedy zobaczysz tę charakterystyczną lokomotywę Amtrak podróżującą po Twojej społeczności, przypomnisz sobie o znaczeniu bezpieczeństwa kolei – dodał Gardner.

Wyszkoleni wolontariusze „Operation Lifesaver” zapewniają bezpłatne prezentacje dla ratowników, dzieci w wieku szkolnym, operatorów autobusów szkolnych, kierowców ciężarówek.

– W ciągu ostatnich pięćdziesięciu lat Operation Lifesaver i jej partnerzy w zakresie bezpieczeństwa pomogli zredukować liczbę wypadków na przejazdach kolejowych o 84%, z 12 000 w 1972 r., kiedy rozpoczęła się operacja Lifesaver, do 1900 w 2020 r. Ale wciąż jest wiele do zrobienia. Co trzy godziny w USA pociąg potrąca osobę lub zderza się z samochodami – powiedziała Rachel Maleh, dyrektor wykonawcza OLI. – Dziękuję firmie Amtrak za nieustające partnerstwo w przekazywaniu wiadomości o bezpieczeństwie kolei i za wspieranie 50. rocznicy Operation Lifesaver – dodała Maleh.

Lokomotywa została pomalowana w zakładzie konserwacyjnym Amtrak w Beech Grove w stanie Indiana.