Trwają rozmowy na temat podwyżek w PKP PLK

Trwają rozmowy na temat podwyżek w PKP PLK

W spółce PKP Polskie Linie Kolejowe odbyły się już pierwsze rozmowy przedstawicieli zarządcy infrastruktury z organizacjami związków zawodowych ws. wzrostu wynagrodzeń.

Przedstawiciele spółki wstępnie zaproponowali podwyżkę w wysokości 350 złotych w wynagrodzeniu zasadniczym od 1 lipca 2022. Postulaty związków zawodowych idą dużo dalej, gdyż strona społeczna zażądała aby wysokość podwyżki sięgnęła 750 zł w wynagrodzeniu zasadniczym.

W toku dyskusji ustalono, że kolejne spotkanie w temacie wzrostu wynagrodzeń odbędzie się jeszcze w kwietniu.

Temat wzrostu podwyżek w 2022 r. przedstawiciele czterech organizacji związkowych zasygnalizowali pod koniec listopada 2021 r. kiedy to skierowali pismo do prezesa PKP PLK Ireneusza Merchel, w którym prosili o rozpoczęcie dialogu społecznego co miało pozwolić na racjonalne zaplanowanie wydatków z tym związanych i ujęcie ich w biznes planie na 2022 r.

Przypomnijmy, że od 1 lipca 2021 r. wprowadzone zostały podwyżki wynagrodzeń dla pracowników PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wynagradzanych wg ZUZP, w kwocie średnio 350 zł w wynagrodzeniu zasadniczym. Pracownicy PKP PLK dostali także nagrody z okazji 20-lecia spółki.