RegioJet sprzedał już prawie 20 tys. biletów na pociągi do Chorwacji

RegioJet sprzedał już prawie 20 tys. biletów na pociągi do Chorwacji

RegioJet sprzedaje obecnie około 400 nowych biletów dziennie na letnie połączenia kolejowe do Splitu i Rijeki w Chorwacji. Pierwsze połączenie rozpocznie się w piątek 28 maja – obecnie sprzedano prawie 20 000 biletów.

– Zbliżające się lato i Chorwacja ustanawiająca jasne warunki przyjazdu, gdzie wczasowicze będą potrzebować jedynie testu antygenowego, sprzedaż biletów znacznie wzrosła w drugiej połowie kwietnia – mówi Ivana Sachsová, dyrektor ds. transportu kolejowego i autobusowego w RegioJet. – Sprzedajemy codziennie setki biletów i niektóre połączenia są już całkowicie wyprzedane. Oczywiste jest, że Czesi również w tym roku pojadą na wakacje do Chorwacji pociągiem – dodaje.

Podobnie jak w ubiegłym roku ceny biletów są wyjątkowo niskie – za bilet w jedną stronę z rezerwacjami i wszystkimi usługami – za podróż samochodem z miejscami siedzącymi pasażerowie na trasie do Rijeki płacą od 590 CZK; za bilet w wagonie sypialnym cena zaczyna się od 790 CZK. Na trasie do Splitu ceny zaczynają się od 890 CZK za miejsce i 1090 CZK za podróż w wagonie sypialnym.

Kolejną nowością w tym roku jest to, że oprócz wybrzeża, chorwackie pociągi RegioJet jeżdżą również do stolicy Zagrzebia lub stolicy Węgier Budapeszt, które są również miejscami docelowymi, w których pasażerowie kupują bilety. We współpracy z Chorwackimi Kolejami HŽ PP, RegioJet będzie również oferować bilety krajowe na chorwackie miejsca na odcinkach Zagrzeb – Split i Zagrzeb – Rijeka w wagonach z miejscami siedzącymi.

– Bardzo cenimy sobie współpracę z chorwackimi kolejami HŽ – stali się dla nas partnerem, z którym planujemy rozwijać ścisłą współpracę – dodaje Sachsová.

Cena biletu zawsze obejmuje bezpłatną rezerwację miejsc i wszystkie usługi pokładowe, które pasażerowie otrzymują podczas podróży – w tym wodę butelkowaną, bezpłatną kawę i śniadanie, łącze internetowe lub bezpłatny portal rozrywkowy oraz korzystanie z innych usług na pokładzie.

Połączenia kolejowe będą miały podobny rozkład jazdy jak w zeszłym roku – odjazd z Pragi o 16:46, a wieczorem z Brna (19:48) i Bratysławy (21:17). Pociąg do Rijeki przyjedzie następnego dnia we wczesnych godzinach porannych (10:06). Do Splitu dojedzie w godzinach popołudniowych (13:12). W przeciwnym kierunku ze Splitu skład wyruszy o 15:51 i wieczorem o 19:55 z Rijeki z przyjazdem rano następnego dnia do Bratysławy (8:43), Brna (10:06) i Pragi 13:13.