Pracownicy PKM powstrzymali nastolatkę przed próbą samobójczą

Pracownicy PKM powstrzymali nastolatkę przed próbą samobójczą

W środę wieczorem operatorzy monitoringu Pomorskiej Kolej Metropolitalnej zauważyli młodą dziewczynę, która na przystanku PKM Gdańsk Matarnia usiadła na krawędzi peronu i nie reagowała na wezwania przez megafon.

Jak informuje Pomorska Kolej Metropolitalna, na zbliżeniu zauważono, że nastolatka jest cała roztrzęsiona i mocno zapłakana.

-Natychmiast jeden z ochroniarzy udał się na peron, a drugi w tym czasie wezwał na miejsce policję oraz pogotowie ratunkowe. Równolegle dyspozytor ruchu PKM pozostawał w kontakcie z maszynistami najbliższych pociągów, aby w razie potrzeby wstrzymać ich wjazd na ten przystanek – dodaje Pomorska Kolej Metropolitalna.

Pracownik ochrony PKM po dotarciu na przystanek porozmawiał z nastolatką, która przyznała, że chce popełnić samobójstwo, przed chwilą zatelefonowała do swojej matki i pożegnała się z nią. Ochroniarz PKM próbował ją namówić, żeby wstała, a kiedy dziewczyna odmówiła, pozostał przy niej, cały czas z nią rozmawiając i nadzorując, aby nie zrobiła sobie krzywdy. Po kilku minutach na miejscu pojawili się wezwani przez nas policjanci. Zabrali nastolatkę do radiowozu i zaopiekowali się nią do czasu przyjazdu karetki pogotowia, która zawiozła dziewczynę do szpitala.

– Ta historia pokazuje, jak ważne jest, abyśmy nie pozostawali obojętni, kiedy jesteśmy świadkami takiej sytuacji. Duża część prób samobójczych, których wśród młodzieży z roku na rok jest niestety coraz więcej, w ocenie ekspertów jest w rzeczywistości wołaniem o pomoc. Wczoraj wieczorem na przystanku PKM Gdańsk Matarnia z pomocą zrozpaczonej nastolatce ruszyli pracownicy naszej ochrony i poświęcając jej „tylko” trochę swojego czasu i uwagi prawdopodobnie uratowali dziewczynę przed śmiercią lub kalectwem – podkreśla Pomorska Kolej Metropolitalna.

Panowie – ogromne podziękowania i wielkie słowa uznania za Waszą postawę. Brawo Wy