Pożar lokomotywy wstrzymał ruch pociągów pod Kutnem

Pożar lokomotywy wstrzymał ruch pociągów pod Kutnem

Z powodu usterki lokomotywy PKP Intercity na szlaku Krzewie – Kutno występują utrudnienia w ruchu pociągów oraz opóźnienia  na odcinku Kutno – Warszawa.

Do zdarzenia doszło około 9:15. W lokomotywie EP08-001, która prowadziła IC „Chrobry” relacji Szczecin Główny – Warszawa Wschodnia doszło do sporego zadymienia.

Informacje o zdarzeniu potwierdziła

Marta Ziemska z biura prasowego PKP Intercity poinformowała w rozmowie z „Kolejowy Portalem”, że doszło do zadymienia w szafie niskiego napięcia.

Maszyniści od razu jak tylko zobaczyli zadymienie użyli gaśnicy, która była na wyposażeniu lokomotywy. Dodatkowo wezwano straż pożarną – dodała Ziemska.

Na czas pracy straży pożarnej wstrzymany był ruch pociągów po linii kolejowej nr 3 oraz po obu torach linii kolejowej nr 18 (w kierunku stacji Ostrowy).

Jak dodała nasza rozmówczyni, po zakończeniu akcji strażaków, pociąg został ściągnięty na stacje w Kutnie, gdzie podróżni (ok. 150 osób) zostali przesadzeni do pociągu BWE relacji Berlin HBF – Warszawa Wschodnia.

Zdarzenie spowodowało opóźnienie pięciu pociągów PKP Intercity – zaznacza przedstawicielka PKP Intercity.

To nie pierwszy i zapewnienie ostatni problem z lokomotywą EP08-001. Przypomnijmy, że w listopadzie 2021 r, podczas prowadzenia pociągu IC „Parsęta” na stacji Malbork w lokomotywie doszło do zwarcia instalacji elektrycznej. Po wykonaniu przeglądu okresowego oraz niezbędnych testów, pod koniec roku pojazd wrócił do eksploatacji. Niestety miesiąc później doszło do kolejnego pożaru na stacji Sulejówek Miłosna.