Koleje Austriackie zamówiły kolejne 21 składów Desiro ML

Koleje Austriackie zamówiły kolejne 21 składów Desiro ML

Siemens Mobility otrzymał zamówienie od austriackich kolei federalnych (ÖBB) na dodatkowe 21 elektrycznych składów trakcyjnych Siemens Desiro ML. Zamówienie zwiększy flotę Desiro ML ÖBB do 294 pociągów, z czego 236 jest już eksploatowanych w całym kraju.

Od 2026 roku pociągi będą obsługiwały trasy lokalne we wschodniej części kraju, w szczególności główną linię Wiedeń Meidling – Floridsdorf oraz zewnętrzne linie w Dolnej Austrii.

Desiro ML to pociąg regionalny sprawdzony na arenie międzynarodowej, który zdobywa najwyższe oceny pod względem zadowolenia pasażerów. Elektryczne składy trakcyjne charakteryzują się imponującą, najnowocześniejszą technologią i maksymalnym komfortem. Spełniają najwyższe standardy wygody, także dla pasażerów o ograniczonej sprawności ruchowej, z dodatkowo zoptymalizowanymi obszarami wejściowymi, a także lampkami do czytania i portami USB w odpowiednich obszarach siedzeń – powiedział Albrecht Neumann, dyrektor generalny Rolling Stock w Siemens Mobility.

Pociągi Desiro ML są cenione za zaawansowaną technologię oraz najwyższy poziom komfortu i wygody pasażerów. Spełniają najwyższe standardy mobilności i umożliwiają poruszanie się w pełni bez barier. Kluczowe cechy pociągów Desiro ML obejmują 217 wygodnych siedzeń, poziomy, pozbawiony barier dostęp z wydłużonymi schodami przy wszystkich drzwiach, zoptymalizowane obszary na wysokich piętrach do obsługi kolei S-Bahn oraz automatyczne ogrzewanie i klimatyzację w celu utrzymania przyjemnej temperatury we wnętrzu. Posiadają także regulowane i ergonomiczne fotele o wysokim komforcie z wystarczającą ilością miejsca na nogi, gniazda elektryczne/porty USB w górnej części, rozkładane stoliki i podnóżki na laptopa, miejsce na wózki dziecięce w środkowym samochodzie, miejsce na rowery w multi -przestrzeń przeznaczona i zoptymalizowana przestrzeń dla wózków inwalidzkich i osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Pociągi wyposażone są także w nowoczesne tablice informacyjne, usługę WiFi, portal pokładowy, dwie toalety (w tym jedną bez barier) oraz stoliki do przewijania.