Kolejne problemy z lokomotywą EP08-001

Kolejne problemy z lokomotywą EP08-001

Z powodu kolejnego pożaru, lokomotywa EP08-001 prowadząca skład PKP Intercity miała dziś przymusowy postój na stacji Sulejówek Miłosna.

Lokomotywa prowadziła pociąg IC 11003 „Mickiewicz” relacji Warszawa Wschodnia – Terespol. Według Portalu Pasażera, skład ma już 2:20 minut opóźniania. Utrudnienia odczują także pasażerowie Kolei Mazowieckich, pociąg, który wyjechał z składem dalekobieżnym ma ponad 40 minut opóźnienia.

Przypomnijmy, w niedzielę 21 listopada 2021 r, podczas prowadzenia pociągu IC Parsęta relacji Gdynia Główna – Łódź Fabryczna, na stacji Malbork w EP08-001 doszło do zwarcia w obwodzie wysokiego napięcia na tablicy przekaźników. Sytuacja spowodowała zadymienie i konieczność użycia gaśnic, a w konsekwencji wyłączenie lokomotywy z eksploatacji.

Lokomotywa wróciła do prowadzenia pociągów PKP Intercity pod koniec 2021 r. jednak problemy nadal występowały z pojazdem.

Pierwsze dni nowego roku spędziła stojąc na bocznym torze przy stacji Poznań Główny, a w połowie stycznia ciągnięta przez EP07-479 wróciła do Warszawy do bazy na Olszynkę Grochowską.

Jak widać jest to już koleiny problem z lokomotywą w przeciągu ostatnich dwóch miesięcy.