Ponad 100 tys. pasażerów przewiozły w wakacje pociągi „Słoneczny i „Słoneczny BIS”

Ponad 100 tys. pasażerów przewiozły w wakacje pociągi „Słoneczny i „Słoneczny BIS”

Powrót „Słonecznego” i debiut „Słonecznego – BIS” okazał się dobrym pomysłem.  Pociągi przewiozły ponad 101 tysięcy pasażerów i pokonały niemal 80 tysięcy kilometrów.Tak właśnie można krótko podsumować kursowanie tegorocznych połączeń wakacyjnych uruchamianych przez Koleje Mazowieckie.

25 czerwca 2022 to data, kiedy na kolejowy szlak do Ustki, po dwuletniej przerwie, powrócił wakacyjny pociąg „Słoneczny”. W tym dniu swój debiut miał także pociąg „Słoneczny-BIS” będący uzupełnieniem sezonowej oferty Kolei Mazowieckich, który w weekendy kursował do Trójmiasta.

Do tej pory, przez 16 edycji pociąg „Słoneczny” przewiózł już ponad milion osób. W tym roku popularnym połączeniem KM podróżowało niemal 80 tysięcy osób, natomiast podróż pociągiem „Słoneczny – BIS” wybrało ponad 20 tysięcy pasażerów. Jak podkreśla Prezes Zarządu Spółki, Robert Stępień, to dobry wynik.

– Bardzo się cieszę, że mamy takich lojalnych podróżnych, którzy po dwuletniej przerwie nie zapomnieli o pociągu „Słoneczny” i zdecydowali się skorzystać z wakacyjnego połącznia Kolei Mazowieckich. W tym roku mieli oni także możliwość weekendowego wypadu do Trójmiasta dzięki debiutującemu pociągowi „Słoneczny – BIS”.  Niewątpliwym atutem obydwu pociągów był krótki czas przejazdu i korzystne ceny biletów. Pragnę podkreślić, że  uruchomienie połączeń pasażerskich to efekt pracy wielu osób – od obsługi, przez pracowników technicznych, aż do osób zajmujących się utrzymaniem taboru w czystości. Bardzo dziękuję wszystkim tym, dzięki którym nasi pasażerowie mogli odbyć bezpieczną i komfortową podróż. 

Bilet normalny z Warszawy do Ustki kosztował 75 zł, do Trójmiasta natomiast 60 zł. W „Słonecznym” i „Słonecznym – BIS”, podobnie jak w innych pociągach KM, można było bezpłatnie przewieźć  psa lub rower.

Przypomnijmy, że w wakacje 2019 r. pociąg „Słoneczny” przewiózł 127 tys. pasażerów.