Polregio zawiesiło maszynistę po wypadku w Gorliczynie

Polregio zawiesiło maszynistę po wypadku w Gorliczynie

Oprócz kierowcy, który wjechał wprost pod nadjeżdżający pociąg, konsekwencje poniósł także maszynista Polregio. Po zdarzeniu został odsunięty od czynności służbowych.

Jak poinformowało „Kolejowy Portal” biuro prasowe Polregio, spółka wystąpiła do Policji o przekazanie wyników badań trzeźwości.

– Po otrzymaniu odpowiedzi zostaną podjęte odpowiednie decyzje. Aktualnie maszynista przebywa na zwolnieniu lekarskim – dodaje przewoźnik.

Przypomnijmy, że w środę, 10 sierpnia 2022 r. doszło wypadku na przejeździe kolejowym w Gorliczynie. 25-letni mieszkaniec gminy Przeworsk, pomimo zamkniętych zapór i włączonych czerwonych świateł sygnalizatora, wjechał na przejazd kolejowy wprost pod nadjeżdżający pociąg Regio relacji Stalowa Wola – Rozwadów – Przeworsk.

Jak informowała Komenda Powiatowa Policji w Przeworsku, po wypadku maszynista oddalił się z miejsca zdarzenia. Dopiero po kilku godzinach mężczyzna zgłosił się sam do szpitala, gdzie został policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości. 59-letni maszynista miał 0,26 promila alkoholu w organizmie.