Policjanci szukają pasażerów szynobusu, który wykoleił się w Smolcu

Policjanci szukają pasażerów szynobusu, który wykoleił się w Smolcu

Policjanci proszą o kontakt osoby podróżujące 14 kwietnia 2023 r. szynobusem relacji Wrocław Główny – Kudowa-Zdrój, który wykoleił się w okolicy dworca Smolec. 

Policjanci z komisariatu w Smolcu prowadzą czynności w ramach śledztwa nadzorowanego przez Prokuraturę Rejonową w Środzie Śląskiej w sprawie nieumyślnego sprowadzenia w dniu 14 kwietnia 2023 r. w Smolcu, gmina Kąty Wrocławskie, w obrębie stacji kolejowej, bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym – kolejowym zagrażającym życiu i zdrowiu wielu osób oraz mieniu znacznych rozmiarów poprzez nieprawidłowe przygotowanie i sprawdzenie drogi przebiegu i położenia iglic rozjazdu, co skutkowało jazdą widełkową po rozjeździe Nr 1 całego składu pociągu i doprowadziło do wykolejenia autobusu szynowego Nr 69105 relacji Wrocław Główny – Kudowa-Zdrój. Na szczęście w tym zdarzeniu nic poważnego się nie stało.

W związku z tym, funkcjonariusze z Posterunku Policji w Smolcu prowadzą w tej sprawie czynności nadzorowane przez w/w prokuraturę. Policjanci proszą osoby, które 14 kwietnia br. jechały szynobusem relacji Wrocław Główny – Kudowa-Zdrój o kontakt z mł. asp. Rafałem Musiał e-mail: [email protected] lub z dyżurnym Komisariatu Policji w Kątach Wrocławskich pod numerem tel.: 47 87 167 20.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w piątek, 14 kwietnia 2023 r.  około godziny 11:50. Przez wiele godzin całkowicie wstrzymany był ruch pociągów. Dopiero około 18:40 wznowiony został ruch pociągów po jednym torze.