„Kolejowy Europejczyk” zwycięzcą głosowania

„Kolejowy Europejczyk” zwycięzcą głosowania

„Kolejowy Europejczyk” – taką nazwę w zabawie SKM Warszawa dla Impulsu 2 w barwach unijnych zaproponował 11-letni Filip z Pruszkowa i właśnie ta nazwa podbiła serca głosujących i zebrała 221 wskazań na „TAK”.

W Dzień Bez Samochodu i na finał Europejskiego Tygodnia Mobilności, nie mogło być inaczej –  Filip, jako pasjonat kolei zameldował się rano na stacji Warszawa Gdańska, skąd w kabinie maszynisty odjechał pociągiem – oczywiście w kolorach UE – w stronę lotniska im. Chopina.

Filip znał do tej pory nasz tabor doskonale od strony pasażera. Dziś zyskał inną perspektywę. Usiadł obok zawodowego maszynisty. Wiem, że potrafi też z pamięci recytować rozkłady pociągów. To wspaniale, że kolej potrafi być taką pasją dla młodych ludzi – mówi Alan Beroud, prezes zarządu Szybkiej Kolei Miejskiej w Warszawie.

Pociąg unijny, w którego kabinie maszynisty usiadł Filip w piątkowe przedpołudnie zamienił się w „Pociąg do Życia”. Na pokładzie pociągu instruktorka Katarzyna przeprowadziła profesjonalne szkolenie z pierwszej pomocy dla wszystkich chętnych pasażerów i pasażerek. SKM podobną akcję zorganizowała po raz drugi.

Wszyscy w SKM pękamy z dumy, bo nasz kierownik pociągu Robert Pietruszka, w ubiegłym tygodniu odebrał wyróżnienie i tytuł Bohatera Warszawskiego Transportu Publicznego od Prezydenta Trzaskowskiego za uratowanie życia defibrylatorem pasażerowi, który zasłabł na peronie. Wczoraj w imieniu całej SKM ja z kolei odebrałem wyróżnienie Urzędu Transportu Kolejowego za promocję bezpieczeństwa na kolei. Widać, że SKM umie w bezpieczeństwo i umie w edukację – podkreśla prezes Beroud.