PKP Cargo na pomoc PKP Intercity

PKP Cargo na pomoc PKP Intercity

Nie wystarczyło podniesienie przywrócenie do ruchu lokomotyw EP08. PKP Intercity nadal brakuje pojazdów gotowych do prowadzenia pociągów w okresie wakacyjnym. Na pomoc przewoźnikowi przyjadą lokomotywy PKP Cargo.

Przypomnijmy, że w połowie kwietnia, po blisko rocznej przerwie w eksploatacji, do obsługi połączeń PKP Intercity wróciła większość lokomotyw serii EP08.  Było to możliwe dzięki podniesieniu dopuszczalnego limitu pomiędzy naprawami okresowymi na 4 poziomie utrzymania z 600 na 720 tys. kilometrów.

Nie oznacza to, że przewoźnik zrezygnował z postępowania na wykonanie P4 siedmiu pojazdów tych serii. PKP Intercity jest na ostatnim etapie finalizacji przetargu.

PKP Intercity ma też problem z dzierżawę 10 lokomotyw. W dotychczas dwóch zakończonych przetargach jedyną ofertę złożył ten sam wykonawca, który za pierwszym razem złożył ofertę niezgodną z warunkami zamówienia, a za drugim razem za nieprawidłowe wniesienie wadium. Obecnie trwa trzecie postępowanie w tej sprawie.

Wraz z uruchomieniem wakacyjnych pociągów PKP Intercity musiało pożyczyć lokomotywy od PKP Cargo. Justyna Moskalewicz – Aderek z biura prasowego PKP Intercity poinformowała „Kolejowy Portal”, że przewoźnik planuje wynajem od 5-9 lokomotyw EU07 i 2 lokomotywy Vectron w zależności od ich dostępności w PKP Cargo.

Wynajem przewidziany jest na okres wakacji – dodaje Moskalewicz – Aderek

Przypomnij, że lokomotywy PKP Cargo zarówno serii EU07 jak i EU46 prowadziły już w przeszłości składy narodowego przewoźnika.