Pijany rowerzysta przewrócił się przed jadącym pojazdem SOK

Pijany rowerzysta przewrócił się przed jadącym pojazdem SOK

Blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie miał 39-letni kierujący jednośladem, który przewrócił się tuż przed jadącym samochodem SOK w miejscowości Bielsko-Biała. Skrajnie nieodpowiedzialnego rowerzystę czechowiccy funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei przekazali do dyspozycji Policji. Wkrótce cyklista za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

W poniedziałek w nocy, o godzinie 1:10 funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Posterunku w Czechowicach-Dziedzicach patrolując rejon stacji Bielsko-Biała interweniowali wobec rowerzysty, w pewnym momencie stracił równowagę i przewrócił się na jezdni tuż przed jadącym oznakowanym samochodem służbowym SOK. Mundurowi pospieszyli z pomocą cykliście.

Mężczyzna w wyniku upadku nie doznał żadnych obrażeń. Było natomiast czuć od niego wyraźną woń alkoholu. Na miejsce zostali wezwani policjanci. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości dało wynik 2,5 promila alkoholu w organizmie. Kierujący jednośladem trafił do Ośrodka Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym w Bielsku Białej. Wkrótce 39-latek za swoje postępowanie odpowie przed sądem.