Pierwsza „siódemka” w barwach LTG Cargo Polska

Pierwsza „siódemka” w barwach LTG Cargo Polska

Już wkrótce park taborowy LTG Cargo Polska powiększy się o kolejną lokomotywę. Dzisiaj między Gdańskiem a Smętowem  odbywały się jazdy próbne lokomotywy EU07-155, która zyskała nową malaturę.

Lokomotywa EU07-155  została wyprodukowana w 1971 r. we wrocławskich zakładach Pafawag. Przez ponad 30 lat służyła PKP, następnie PKP Cargo, PKP Intercity i ówczesnej spółce Przewozy Regionalne. W 2019 r. podjęto decyzję o sprzedaży lokomotywy, która oczekiwała już wtedy drugiej naprawy P5 .

W maju 2021 r. EU07-155 po przeprowadzanej naprawie P5 wraz z modernizacją wróciła na kolejowe szlaki jako lokomotywa zastępcza firmy Olkol z Oleśnicy. Prowadziła pociągi z kontenerami spółki PCC Intermodal. W połowie listopada 2022 r. zakończył się okres dzierżawy i pojazd wrócił do swojego właściciela, spółki Ponar.

Już wkrótce, po przeprowadzonej naprawie P3 i zmianie malatury w NTKiM w Gdańsku, lokomotywa będzie prowadziła pociągi LTG Cargo Polska.

Przewoźnik towarowy z Grypy LTG Cargo dysponuje dwoma lokomotywami spalinowymi M62 w charakterystycznej żółtej malaturze, a także dwoma lokomotywami Gama Marathon.