Gama Marathon w parku taborowym LTG Cargo Polska

Gama Marathon w parku taborowym LTG Cargo Polska

Kolejny przewoźnik wybiera lokomotywy Pesa Bydgoszcz. RCP przekazał pierwszą Gamę  Marathon dla LTG Cargo Polska.

Rail Capital Partners w grudniu zakończyła negocjacje z PESA Bydgoszcz w sprawie dostaw kolejnej partii lokomotyw czteroosiowych. W rezultacie Spółka mogła spełnić oczekiwania swoich klientów poprzez dostawę pojazdów na początku 2022r kolejnych czterech nowoczesnych lokomotyw GAMA 111Ed z systemem dojazdowym Marathon. 

– Jesteśmy niezmiernie zadowoleni, że grono naszych Partnerów biznesowych stale się zwiększa, co świadczy o zaufaniu klientów  do świadczonych przez naszą Spółkę usług. Życzymy LTG Cargo Polska jak najwięcej sukcesów. Wierzymy, że nasza współpraca przyniesie każdej stronie wymierne korzyści i rozwój dla obu Spółek.”  – podkreślił Ireneusz Kozłowski Prezes Zarządu RCP.

LTG Cargo jest największym operatorem kolejowym w krajach bałtyckich i ósmym co do wielkości przewoźnikiem w UE. 

– Rozpoczęcie współpracy z RCP jest kolejnym krokiem i potwierdzeniem długofalowej strategii rozwoju Grupy LTG CARGO na rynku Polskim. Liczymy na rozszerzenie naszej współpracy w najbliższej przyszłości i realizację nowych projektów taborowych” –  powiedział Michał Szlendak Prezes Zarządu LTG CARGO Polska.

– Fakt, że LTG Cargo Polska wybrała lokomotywę produkcji PESA do realizacji swoich usług to powód do satysfakcji i potwierdzenie, że Gama z silnikiem dojazdowym doskonale odpowiada na potrzeby przewoźników. Liczymy na rozwój współpracy pomiędzy LTG CARGO i PESA w kolejnych projektach – powiedział Piotr Rościszewski Kierownik Sprzedaży PESA.

Gama Marathon to czteroosiowa lokomotywa elektryczna  ze spalinowym silnikiem manewrowym, dzięki któremu przewoźnicy nie potrzebują dodatkowych lokomotyw do prac manewrowych i rozładunkowych na niezelektryfikowanych odcinkach linii w portach czy na bocznicach towarowych. Silnik o mocy 5600 kW pozwala na bezproblemową obsługę wszystkich bocznic.