PKP Intercity uruchomi dodatkowe pociągi dla kibiców na EURO 2024

PKP Intercity uruchomi dodatkowe pociągi dla kibiców na EURO 2024

PKP Intercity uruchomi dodatkowe pociągi do Hamburga i Dortmundu na mecze polskiej reprezentacji podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2024, które odbędą się odpowiednio 16 oraz 25 czerwca. Koszt przejazdu w obie strony to około 250 zł.

Przed nami jedna z największych imprez sportowych, czyli Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej. Żeby nasza reprezentacja mogła czuć się dobrze na tych mistrzostwach, potrzebne jest im wsparcie. Wspólnie z PKP Intercity przygotowaliśmy dwie pary specjalnych pociągów, którymi kibice będą mogli pojechać kibicować – powiedział Dariusz Klimczak, minister infrastruktury.

PKP Intercity z ofertą dla kibiców

Minister podkreślił, że kibice będą mogli pojechać kibicować naszej reprezentacji za około 250 zł (cena zależy od kursu euro). Bilet będzie ważny w obie strony, na tych samych miejscach.

Na pierwszy mecz Polaków, który odbędzie się 16 czerwca o godz. 15:00, PKP Intercity zaplanowało odjazd pociągu specjalnego na 15 czerwca 2024 r. Skład odjedzie ze stacji Warszawa Wschodnia o godz. 21:39, a przyjazd do stacji Hamburg Altona zaplanowano na 6:49. Pociąg powrotny wyruszy o 20:57, a do stolicy przyjedzie o godz. 6:36.

Do Dortmundu, na mecz przeciwko reprezentacji Francji, polscy kibice będą mogli dojechać pociągiem, którego odjazd ze stacji Warszawa Wschodnia zaplanowano na 24 czerwca o godz. 21:39. Do stacji docelowej skład powinien dojechać o 8:41. Mecz odbędzie się o godz. 18:00. Pociąg powrotny wyruszy o godz. 21:41, a do stacji Warszawa Wschodnia przyjedzie o 8:47 następnego dnia.

Pociągi specjalne po drodze będą zatrzymywały się na stacjach Warszawa Centralna, Warszawa Zachodnia, Kutno, Konin, Poznań oraz Rzepin. Składy będą zestawione z wagonów z miejscami do siedzenia w kl. 2.

Sprzedaż biletów już rusza.

Pociągami do Hamburga i Dortmundu będzie mogło podróżować łącznie 1400 kibiców.

Wzmocnione połączenia do Berlina

Janusz Malinowski, prezes PKP Intercity, zapowiedział, że przewoźnik znacznie rozbuduje ofertę do Berlina, do którego kursują pociągi rozkładowe z Warszawy, Krakowa i Gdyni.

W okresie od 13 czerwca do 27 czerwca wzmocnimy 202 pociągi do Berlina. Dołączymy dodatkowo 600 wagonów, czyli podaż miejsc w każdym pociągu będzie zwiększona z 300 do 500 miejsc – podkreślił Janusz Malinowski.

Taka sytuacja będzie trwała przez dwa tygodnie.

Jeżeli będzie istniała dalsza potrzeba wzmacniania pociągów, będziemy te pociągi dalej wzmacniać – zaznaczył prezes PKP Intercity.

Promocyjne ceny obejmą także kibiców tych połączeń. Osoby posiadające bilet pojadą z 25% zniżką.

Zapraszamy do korzystania właśnie z tej oferty cenowej. Uważam, że to jest wielka przygoda, taka podróż, podróżowanie w grupie z innymi kibicami – zachęcał minister Klimczak.