Łódź: policjanci zatrzymali mężczyznę, który strzelał na dworcu

Łódź: policjanci zatrzymali mężczyznę, który strzelał na dworcu

Policjanci z I Komisariatu łódzkiej komendy zatrzymali 32-latka, który na terenie dworca Łódź Fabryczna strzelał do interweniujących pracowników ochrony obiektu. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

Do zdarzenia doszło w czwartek 27 stycznia 2022 roku. Policjanci z wydziału kryminalnego będąc na terenie dworca zbierali materiały do prowadzonej przez siebie sprawy.

Jak informuje Komenda Miejska Policji w Łodzi, w pewnej chwili do pomieszczenia monitoringu wbiegł pracownik ochrony, który poinformował, że nieznany mężczyzna strzelał z pistoletu w jego stronę. Mężczyzna miał wcześniej leżeć na podłodze w hali dworca, a po zwróceniu mu uwagi przez ochroniarzy wyjął broń i kilka razy wystrzelił.

Policjanci bezzwłocznie pobiegli we wskazane miejsce. Niestety sprawca zdążył się już oddalić opuszczając budynek. Funkcjonariusze zauważyli go przy zbiegu ulic POW i Rodziny Poznańskich.

Mężczyzna nie reagował na polecenie mundurowych, podczas zatrzymania stawiał czynny opór, krzyczał, był agresywny, za wszelką cenę chciał się wyswobodzić. W jego torbie funkcjonariusze zabezpieczyli pistolet na gumowe kule o średnicy 1 centymetra. Po sprawdzeniu dokumentów, okazało się, że agresorem jest 32-letni obywatel Ukrainy.

Zatrzymanemu za narażenie człowieka na niebezpieczeństwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą śledczy z I Komisariatu Policji.