Konin: zuchwała kradzież w pociągu

Konin: zuchwała kradzież w pociągu

Funkcjonariusze SOK ujęli jednego ze sprawców, którzy zabrali torbę służbową z 3 tys. zł w gotówce kierowniczce pociągu relacji Koło – Poznań Główny. Pokrzywdzoną została kierownik pociągu, której nieznani sprawcy. 

We wtorek, 14 lutego 2023 r. dyżurny ruchu z Lokalnego Centrum Sterowania w Koninie powiadomił telefonicznie dyżurnego zmiany z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Koninie, że kierowniczka pociągu relacji Koło – Poznań Główny została okradziona z torby służbowej, w której były pieniądze. Wewnątrz torby było łącznie 3 tysiące złotych. Błyskawicznie na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Koninie.

Po przybyciu do stacji Konin, podczas postoju pociągu funkcjonariusze SOK, ujęli jednego ze sprawców kradzieży, wskazanego przez kierowniczkę pociągu. W trakcie dalszych czynności ustalono, że drugi ze sprawców zbiegł ze skradzioną gotówką, wysiadając w stacji Kramsk. Mundurowi ustalili, że złodzieje wykorzystali nieuwagę pracownika drużyny konduktorskiej, w trakcie wykonywania przez niego czynności służbowych.

Ujęty 23-letni mieszkaniec Koła został przekazany Policji. Dodatkowo zostało zabezpieczone nagranie z kamery monitoringu pociągu, dzięki któremu w najbliższym czasie zostanie wytypowany drugi sprawca. Już wkrótce obaj mężczyźni powinni usłyszeć zarzuty z artykułu 278a § 1 Kodeksu Karnego – kto dopuszcza się kradzieży szczególnie zuchwałej, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.