Koleje Wielkopolskie wprowadzają Bilet Starołęcki

Koleje Wielkopolskie wprowadzają Bilet Starołęcki

Ze względu na zaplanowane w lipcu i sierpniu prace remontowe na poznańskiej Starołęce, Koleje Wielkopolskie wprowadzają specjalną ofertę dla mieszkańców – Bilet Starołęcki. Dodatkowo zwiększona zostanie liczba pociągów kursujących na odcinku Poznań Krzesiny – Poznań Starołęka – Poznań Dębina – Poznań Główny, głównie poza godzinami szczytu.

Od 28 czerwca do 31 sierpnia specjalny bilet liniowy na trasę Poznań Główny – Poznań Krzesiny (tzw. Bilet Starołęcki), dostępny będzie w cenie 4 zł (lub 2 zł ulgowy dla dzieci i młodzieży do ukończenia 26 roku życia). Bilet Starołęcki będzie obowiązywał przez 2 godziny od momentu zakupu.

Średni rozkładowy czas przejazdu ze stacji Poznań Starołęka do Poznań Główny to tylko 7 minut. To najszybsza możliwość dostania się do centrum miasta, gdzie można się przesiąść na tramwaj lub autobus i kontynuować podróż. Dzięki wprowadzeniu dodatkowych 14 par pociągów, będą one kursowały średnio co ok. 30 minut.

Pasażerowie posiadający bilety okresowe sieciowe ZTM (także specjalne m.in. seniora, szkolne, semestralne) będą mogli korzystać ze wszystkich połączeń kolejowych na odcinku Poznań Starołęka – Poznań Główny na podstawie swoich biletów zapisanych na karcie PEKA. Do korzystania ze specjalnej oferty Biletu Starołęckiego zaprasza także spółka Polregio we wszystkich pociągach, które są uruchamiane na tej trasie.

Bilet Starołęcki będzie można zakupić w kasach kolejowych m.in. na stacjach Poznań Główny i Poznań Starołęka oraz u obsługi konduktorskiej w pociągach bez dodatkowych opłat.