Lotos Kolej laureatem Rankingu TSL

Lotos Kolej laureatem Rankingu TSL

Spółka Lotos Kolej zajęła I miejsce wśród przewoźników kolejowych w 26. edycji Rankingu TSL organizowanego przez Dziennik Gazetę Prawną. W zestawieniu uwzględniono najważniejsze firmy reprezentujące sektory transportu, spedycji oraz logistyki

Do udziału w tym prestiżowym zestawieniu zaproszone są przedsiębiorstwa, które uzyskały przychód z działalności podstawowej TSL na poziomie co najmniej 2 mln zł i stanowił on nie mniej niż 51% wartości przychodu ogółem.

Lotos Kolej od lat znajduje się w ścisłej czołówce Rankingu TSL. Nagroda za I miejsce w kategorii: „Przychody z deklarowanej głównej działalności TSL 2020 – transport kolejowy” i XII miejsce ogółem (na 82 sklasyfikowane podmioty) jest potwierdzeniem, że pomimo pandemii, dzięki wdrożeniu tarczy antykryzysowej i działaniom zapobiegawczym, spółka wypracowała satysfakcjonujący wynik finansowy. Zwycięstwo w Rankingu TSL to także dowód, że Lotos Kolej jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się spółek transportowych w ostatnich latach.

– Dziękuję bardzo Dziennikowi Gazecie Prawnej za wyróżnienie, które nas spotkało w rankingu firm zajmujących się logistyką i transportem. Udało nam się mimo trudnego roku 2020 związanego z pandemią i zawirowaniami na rynku przewozów towarowych uzyskać dobry, satysfakcjonujący nas wynik finansowy. Oczywiście nie zrobilibyśmy tego bez naszej załogi, która wykazała się ogromnym zaangażowaniem w realizacji programów antykryzysowych, które wdrożyliśmy w dobrym czasie, za co oczywiście całej załodze dziękuję – powiedział Anatol Kupryciuk, prezes zarządu Lotos Kolej.

– Lotos Kolej jest znaną firmą na rynku, zwłaszcza z solidności, z dobrej jakości obsługi naszych klientów. Będziemy ten trendy utrzymywać inwestujemy w tabor, inwestujemy w to co nam potrzebne jest aby obsługa naszych klientów była na dobrym poziomie – dodał Kupryciuk.

Ranking Firm TSL powstaje pod patronatem Dziennika Gazety Prawnej i pod nadzorem merytorycznym Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Uważany jest za jedną z najbardziej obiektywnych, rzetelnych ilustracji rynku TSL w Polsce, z uwagi na metodologię badań skupioną wyłącznie na informacjach finansowych.