Kładka nad Warszawą Główną została otwarta [GALERIA]

Kładka nad Warszawą Główną została otwarta [GALERIA]

Po miesiącach opóźnień, Trakcja udostępniła pasażerom  i mieszkańcom  kładkę nad stacją Warszawa Główna.

Z nowej kładki można korzystać od piątek 8 lipca, którą Trakcji udostępniła przy obecności przedstawicieli PKP Polskie Koleje Liniowe.

Kładka ułatwi mieszkańcom warszawskich dzielnic Wola i Ochota dostęp do stacji Warszawa Główna, włączonej do ruchu w marcu ubiegłego roku. Stalowa, ważąca przeszło 276 ton konstrukcja, stanowi także długo wyczekiwany łącznik pomiędzy Alejami Jerozolimskimi a ulicą Kolejową. Otwarta kładka przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa pasażerów i pieszych.

Pierwsze prace przy budowie kładki na stacji Warszaw Gdańska rozpoczęły się w 2020 r.  Na początku listopada PKP Polskie Linie Kolejowe informowały o  wykonaniu fundamentów i filary a także pracach przy schodach. Nasuwanie konstrukcji, Trakcja rozpoczęła w połowie kwietnia 2021 r. 260-tonowy obiekt „wędrował” od strony ul. Kolejowej ku Al. Jerozolimskim z prędkością 5 m na dobę. Wykonawca przewidywał  zakończenie prac związanych z kładką do końca lipca  a następnie do końca września 2021 r. Kolejnym terminem był marzec 2022 r.

Dodajmy, że 8 lipca 2022 r. PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę objęcia 250 mln nowych akcji firmy Trakcja.

Przypomnijmy, że w marcu 2021 roku po raz pierwszy od 24 lat podróżni ponownie mogli skorzystać ze stacji kolejowej Warszawa Główna, która miała miał zwiększyć dostępność do kolei w stolicy, szczególnie na czas przebudowy Warszawy Zachodniej oraz linii średnicowej.