Trakcja: zakończenie prac na stacji Warszawa Gł. do końca października 2021 r. [GALERIA]

Trakcja: zakończenie prac na stacji Warszawa Gł. do końca października 2021 r. [GALERIA]

Choć od odjazdu pierwszego, po 24 latach pociągu ze zmodernizowanej stacji Warszawa Głowna, minęły już cztery miesiące to obiekt i wszystkie zaplanowane prace nadal nie są zakończone.

Obecnie na stacji zamontowane są już wszystkie infokioski a wyświetlacze jedynie na peronie nr 1. Wkrótce ma się to jednak zmienić.

– Od poniedziałku, 26 lipca wznawiamy montaż wyświetlaczy, które zostaną zamontowane do końca przyszłego tygodnia –  informuje Maciej Grajewski, rzecznik Trakcji.

Jak dodaje Karol Jakubowski z PKP PLK, uruchomienie systemu dynamicznej informacji pasażerskiej nastąpi w sierpniu po przeprowadzeniu testów.

Na zmodernizowanej stacji, która nie ma kas biletowych zostaną zamontowane także biletomaty.  

– Montaż urządzeń zaplanowano w sierpniu – dodaje Jakubowski

Cały czas trwają prace związane z budową kładki, która początkowo miała zostać przekazana do użytku w połowie roku.

– Ustrój nośny kładki został już zaszalowany, aktualnie oczekujemy na dostawę kompletu zbrojenia. Według deklaracji producenta zbrojenie miało zostać dostarczone na budowę do końca zeszłego tygodnia, niestety tak się nie stało. Po otrzymaniu zbrojenia zaczniemy zbrojenie płyty ustroju nośnego, a następnie będziemy wykonywać etapami betonownie płyty kładki. 

Jak dodaje przedstawiciel wykonawcy wkrótce rozpocznie się montaż wyposażenia schodów. Natomiast kładka zostanie udostępniona pasażerom dopiero po zakończeniu całości prac na kładce po odbiorze eksploatacyjnym.

– Przewidywany termin koniec to września 2021- informuje Grajewski

Aby moc w pełni korzystać z kładki potrzebna będzie budowa kawałka chodnika od kładki do chodnika od strony al.  Jerozolimskich.

– Budowa chodnika będzie możliwe po uzyskaniu zgód administracyjnych od miasta. Obecnie porozumienie w tej sprawie jest procedowane w urzędzie miasta – zaznacza Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP PLK

Wkrótce natomiast osoby odwożące rodzinę i znajomych na stację będą mogli skorzystać z parkingu Kiss&Ride.

– Udostępnienie układu Kiss&Ride przewidywane jest w przeciągu 2 tygodni, w tym przedmiocie został już wykonany odbiór techniczny a przewidywany termin zakończenia wszystkich prac wraz z odbiorami to koniec października 2021 – deklaruje Maciej Grajewski, rzecznik Trakcji.