Kiedy skorzystamy z kładki przy stacji Warszawa Główna? [GALERIA]

Kiedy skorzystamy z kładki przy stacji Warszawa Główna? [GALERIA]

Spółka Trakcja, wykonawca modernizacji stacji Warszawa Główna kończy nasuwanie stalowej konstrukcję nad linią średnicową. Kładka, która połączy Wolę i Ochotę ma zapewnić zapewni dogodny dostęp na perony. Kiedy skorzystają z niej pasażerowie?

Trakcja przewiduje zakończenie robót, związanych z kładką dla pieszych do końca lipca bieżącego roku.

– W kwestii związanej z użytkowaniem kładki, to istotne znaczenie dla możliwości korzystania z niej przez pasażerów, będzie miało przekazanie przez PKP PLK terenu pod budowę chodnika, łączącego kładkę z chodnikiem miejskim od strony Al. Jerozolimskich – poinformował Maciej Grajewski rzecznik prasowy Trakcji.

Jak dowiedzieliśmy się w PKP PLK, udostępnienie kładki na Warszawie Głównej będzie możliwe po uzyskaniu wszelkich zgód i pozwoleń.

– Trwają uzgodnienia z dzielnicą Ochota w sprawie porozumienia dotyczącego budowy dojścia do kładki od Al. Jerozolimskich. Inwestorem będzie PLK, zaś miasto będzie utrzymywać trakt – dodał Martyn Janduła z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Budowana przy stacji Warszawa Głowna kładka ma zapewni dogodny i bezpieczny dostęp na perony stacji zarówno od strony Al. Jerozolimskich jak i  ul. Kolejowej. Obiekt  będzie wyposażony w 4 windy.