Dodatkowy pociąg na trasie Szczecin – Gryfino – Szczecin

Dodatkowy pociąg na trasie Szczecin – Gryfino – Szczecin

Od poniedziałku, 19 lutego 2024 r. na trasie Szczecin-Gryfino-Szczecin kursuje dodatkowa para pociągów. W godzinach porannych umożliwi to dotarcie do szkoły czy pracy. Na brak takiego połączenia mieszkańcy Gryfina wskazywali od kilku miesięcy.

 Odpowiadając na liczne sygnały mieszkańców o potrzebie poprawy skomunikowania Gryfina ze Szczecinem w godzinach porannych, w celu zwiększenia możliwości dojazdu do pracy w Gryfinie oraz w Szczecinie, a także dojazdu młodzieży do szczecińskich szkół i uczelni, od poniedziałku, 19 lutego br., uruchomiona została dodatkowa para pociągów łączących Szczecin z Gryfinem, zapewniających dojazdy w godzinach postulowanych przez mieszkańców – mówi Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

O godzinie 6:06 ze stacji Szczecin Główny odjeżdża pociąg nr 80520 do Gryfina, dokąd przyjeżdża na godzinę 6:30, tym samym zapewniając możliwość dotarcia do miejsc pracy na godzinę 7:00 w tym mieście. O godzinie 7:12 z Gryfina do Szczecina odjeżdża pociąg nr 80205, który do Szczecina Głównego będzie przyjeżdżał o godz. 7:33 umożliwiając mieszkańcom Gryfina dotarcie do miejsc pracy, szkół i uczelni w Szczecinie na godzinę 8:00.

Dodatkowe połączenie sfinansuje Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, który gotowy jest także na uruchomienie kolejnych par pociągów na tej trasie. Zależne jest to jednak od zapewnienia finansowania przez Gminę Gryfino.