Alstom zatrudni 200 spawaczy do zakładu w Czeskiej Lipie

Alstom zatrudni 200 spawaczy do zakładu w Czeskiej Lipie

Alstom zatrudni 200 nowych spawaczy do swojego zakładu w Czeskiej Lipie. Obecnie oddział w Czechach Północnych zatrudnia dziś już 1100 pracowników i planuje rozwój w ciągu najbliższych tygodni.

– Szkolenie kwalifikacyjne przyszłych spawaczy odbywa się w ośrodku szkoleniowym Alstomu w zakładzie produkcyjnym w Czeskiej Lipie. Nasz nowoczesny obiekt szkoleniowy jest wyposażony w najnowocześniejsze technologie spawalnicze, w tym rozwiązania szkoleniowe AI, takie jak wirtualna rzeczywistość. Alstom stawia na różnorodność i integrację oraz przyjmuje zgłoszenia od wszystkich kandydatów”, wyjaśnia Kamil Nosál, dyrektor zarządzający Alstom Česká Lípa. 

Nowicjusze, którzy ukończą 4-tygodniowy kurs stacjonarny, zostaną poddani praktycznemu egzaminowi końcowemu. Po pomyślnym ukończeniu kursu absolwenci otrzymują uprawnienia spawalnicze oraz Certyfikat kursu podstawowego. Następnie odbywa się szkolenie praktyczne związane z konkretnymi projektami Alstom, które trwa 2-3 tygodnie w zależności od projektu i wybranego miejsca pracy. 

Alstom jest ważnym pracodawcą w Czeskiej Lipie, a także w całym Kraju Libereckim. Zakład produkcyjny w Czeskiej Lipie obchodził w 2018 roku 100-lecie istnienia. Jest to drugi co do wielkości obiekt tego typu w czeskiej branży kolejowej i jeden z największych zakładów produkcji taboru kolejowego w całym klastrze Europy Środkowo-Wschodniej. Strona skupia się głównie na produkcji konstrukcji pociągów. W szczególności elementy spawalnicze do pociągów podmiejskich, regionalnych i piętrowych, lekkich pojazdów szynowych, tramwajów i metra. Na terenie zakładu znajdują się stanowiska spawalnicze, certyfikowane laboratorium badawcze, szkoła spawalnicza oraz nowoczesna lakiernia.