Listopadowa korekta rozkładu jazdy Kolei Mazowieckich

Listopadowa korekta rozkładu jazdy Kolei Mazowieckich

Od niedzieli 6 listopada 2022 r. zacznie obowiązywać ostatnia w tym roku korekta rozkładu jazdy, która będzie obowiązywała do 10 grudnia 2022 r. Najważniejszym utrudnieniem jest wprowadzenie ograniczenia w kursowaniu pociągów na linii średnicowej w dniach 7-10 grudnia.

W tym okresie, przez linię średnicową w Warszawie przejadą zaledwie 3 pociągi w godzinie (obecnie 16), dlatego część pociągów kursowała będzie w relacji skróconej do/z Warszawa Wschodniej lub Warszawy Zachodniej, część zostanie odwołana lub będzie kursować w innej relacji.

Dodatkowo od 2 grudnia w godzinach 22:15 – 4:15 obowiązywała będzie nocna przerwa technologiczna na stacji Warszawa Zachodnia. Część pociągów KM pojedzie trasami okrężnymi, a część zostanie zastąpiona przez ZKA.

Najważniejsze zmiany na poszczególnych liniach:

R1 Warszawa – Skierniewice

Od 28 listopada z uwagi na kolejne prace związane z przebudową systemu sterowania ruchem kolejowym na odcinku Warszawa Zachodnia – Pruszków, ruch pociągów będzie znacznie ograniczony. Część pociągów kursowała będzie do/z stacji Warszawa Gdańska/Główna, zaś wybrane połączenia zostaną odwołane. Będzie również funkcjonowała uzupełniająca ZKA.

R2 Warszawa – Łuków

Z uwagi na konieczne naprawy przejazdów kolejowo – drogowych w dniach 19-20 oraz 26-27 listopada ruch pociągów na odcinku Sulejówek Miłosna – Mińsk Mazowiecki odbywał się będzie po jednym czynnym torze. Część pociągów będzie kursowała według zmienionego rozkładu jazdy, wybrane połączenia zostaną odwołane. Dodatkowo dwa ostatnie pociągi z Warszawy na odcinku Warszawa Rembertów – Sulejówek Miłosna zostaną zastąpione ZKA od 7 listopada do 6 grudnia w poniedziałki – wtorki.

R3 Warszawa – Łowicz Główny

Na linii kontynuowane będą prace związane z przebudową stacji Ożarów Mazowiecki, wymianą systemu sterowania ruchem kolejowym zarówno na linii nr 3 jak i stacji Warszawa Zachodnia (od 28 listopada), jak również przełączanie urządzeń w dniu 6 listopada (przerwa w ruchu do godziny 6.00). Wszystkie te prace spowodują ogromne utrudnienia w prowadzeniu ruchu pociągów na tej linii. Część pociągów zostanie odwołana, natomiast wybrane połączenia na różnych odcinkach zastąpione przez ZKA.

R6/R60 Warszawa – Szulborze Wielkie

W dalszym ciągu będą kontynuowane prace z uwagi na budowę tunelu w Kobyłce. Z czterech dostępnych torów funkcjonowały będą tylko dwa. Część pociągów kursowała będzie w skróconej relacjido/z Zielonki, niektóre będą odwołane. Część pociągów nie będzie zatrzymywała się w Kobyłce i Kobyłce Osów. Dodatkowo z uwagi na nocną przerwę technologiczną za ostatnie dwa pociągi do Tłuszcza będzie kursowała ZKA w relacji Zielonka – Tłuszcz.

R8 Warszawa – Radom/Skarżysko Kamienna

W związku z wykończeniowymi pracami w stacji Radom Wschodni, w dniach 11-14 oraz 18-21 listopada ruch pociągów na odcinku Lesiów – Radom Główny odbywał się będzie po jednym czynnym torze. Część pociągów będzie kursowała według zmienionego rozkładu jazdy. W dniach 12-25 listopada pierwsze i ostatnie dwa pociągi do/z Radomia w kierunku Warszawy zostaną zastąpione ZKA na odcinku Radom – Dobieszyn z uwagi na zaplanowane prace wykończeniowo – gwarancyjne.

R9 Warszawa – Działdowo

Z uwagi na budowę tunelu w Legionowie, nadal będą trwały utrudnienia w ruchu pociągów.

R81 Radom – Dęblin

Z uwagi na prace związane z naprawą infrastruktury kolejowej na odcinku Radom Główny – Jedlnia Letnisko oraz Bąkowiec – Zajezierze k/Dęblina ruch pociągów będzie się odbywał po jednym czynnym torze, co spowoduje zmiany w rozkładzie jazdy.

Prosimy o zapoznanie się ze szczegółowym rozkładem jazdy dla poszczególnych linii, który znajduje się w tabelach rozkładu jazdy.