Alsom zakończył budowę systemu blokad kontakt w Turcji

Alsom zakończył budowę systemu blokad kontakt w Turcji

Alstom ukończył i oddał do użytku system blokad obejmujący 328 km linii kolejowej na linii Eskisehir-Kutahya-Balikesir dla Tureckiego Zarządu Kolei Państwowych (TCDD).

Dostarczony w ośmiu odcinkach, system blokad dla pierwszych pięciu odcinków o długości ponad 182 km, łącznie z Centrum Telekomunikacji i Sterowania Ruchem (CTC), został ukończony i oddany do użytku 5 grudnia 2020 r. Pozostałe trzy odcinki o łącznej długości 146 km, rozpoczął służbę 5 lutego 2021 roku.

 – Jesteśmy dumni, widząc owoce naszej pracy na linii kolejowej Eskisehir-Kutahya-Balikesir. Wysoko cenimy nasze partnerstwo z Turecką Administracją Kolei Państwowych i w pełni wspieramy ich wysiłki na rzecz podniesienia technologii wysokiego bezpieczeństwa poprzez wprowadzenie naszego automatycznego pociągu Rozwiązanie w zakresie nadzoru i wdrażanie standardów UE do tego systemu sygnalizacji poprzez nasz Europejski System Zarządzania Ruchem Kolejowym (ERTMS). Jesteśmy zaangażowanym długoterminowym partnerem Turcji, odpowiadającym na jej potrzeby w zakresie mobilności i wspierającym nadchodzące projekty transportowe – powiedziała Mama Sougoufara z Alstom Dyrektor zarządzający na Bliski Wschód i Turcję.

Alstom jest obecny w Turcji od ponad 60 lat, dostarczając pojazdy szynowe, systemy tranzytowe „pod klucz” dla metra i tramwajów oraz jako wiodący dostawca technologii sygnalizacji i sterowania pociągami. Biuro w Stambule jest siedzibą regionalnego centrum wiedzy specjalistycznej Alstom w zakresie systemów cyfrowych i zintegrowanych, a także zespołów projektowych ds. Systemów i infrastruktury, które zapewniają zarządzanie projektami, usługi inżynieryjne, szkolenia i konserwację.