Kolejny dzień pasażerowie muszą zmagać się zakłóceniami w procesem przewozowym Polregio . Za zdecydowaną większość odwołanych połączeń uruchamia będzie Zastępczą Komunikację Autobusową. Najgorsza sytuacja wystąpi województwach warmińsko-mazurskim oraz łódzkim.
Jak poinformowała Aleksandra Baldys, rzecznik prasowy Polregio, we wtorek 24 kwietnia 2022 r. na 1865 pociągów w dobie, komunikacja zastępcza jest za 81 pociągów, 30 połączeń jest odwołanych.
– Najwięcej utrudnień jest w województwach lubelskim – 19 (w tym 11 kom. zastępcza. i 8 odwołanych), warmińsko mazurskim – 18 (0 odwołanych) i opolskim – 16 (w tym 1 odwołany). Żadnych utrudnień nie ma na Pomorzu i Podkarpaciu – dodaje Baldys.
Dolnośląskie
Zastępcza Komunikacja Autobusowa będzie wprowadzona za pociągi:
Nr pociągu | Godzina odjazdu | Stacja | Godzina przyjazdu | Stacja |
67531 | 05:20 | Wrocław Gł. | 07:15 | Ostrów Wlkp |
76533 | 07:41 | Ostrów Wlkp | 09:27 | Wrocław Gł. |
Lubelskie
Zastępcza Komunikacja Autobusowa będzie wprowadzona za pociągi:
Nr pociągu | Stacja odjazdu | Godzina odjazdu | Stacja przyjazdu | Godzina przyjazdu |
22901 | Lublin Główny | 05:26 | Lubartów Słowackiego | 06:23 |
22923 | Lubartów Słowackiego | 06:09 | Lublin Główny | 07:05 |
22907 | Lublin Główny | 15:44 | Parczew Kolejowa | 17:44 |
22929 | Parczew Kolejowa | 16:07 | Lublin Główny | 18:10 |
22911 | Lublin Główny | 21:08 | Parczew Kolejowa | 22:09 |
Łódzkie
Pociągi odwołane bez komunikacji zastępczej:
Lp. | Nr poc. | Relacja (godz. odjazdu i przyjazdu) | Trasa przez: |
1 | 21340 | Końskie (04:35) – Łódź Kaliska (06:58) | Tomaszów |
2 | 21344 | Skarżysko (15:52) – Łódź Kaliska (19:21) odwołany na odcinku Łódź Widzew – Łódź Kaliska | Tomaszów Maz |
3 | 12347 | Łódź Kaliska (20:07) – Końskie (22:28) | Tomaszów Maz. |
4 | 14229 | Łódź Kaliska (17:44) – Częstochowa (21:32) | Koluszki |
5 | 41232 | Częstochowa (04:58) – Łódź Kaliska (08:40) | Koluszki |
6 | 17505 | Łódź Kaliska (12:32) – Poznań Gł. (16:07) | Kalisz |
7 | 71528 | Poznań Gł. (16:50) – Łódź Kaliska (20:28) | Kalisz |
8 | 14223 | Łódź Fabryczna (15:59) – Częstochowa (18:24) | Koluszki |
9 | 41224 | Częstochowa (18:44) – Łódź Fabryczna (21:36) | Radomsko |
10 | 41202 | Częstochowa (10:46) – Radomsko (11:20) | Kłomnice |
11 | 14217 | Radomsko (13:14) – Częstochowa (15:09) | Kłomnice |
12 | 41218 | Częstochowa (15:45) – Łódź Kaliska (19:36) | Koluszki |
13 | 14209 | Łódź Fabryczna (06:57) – Częstochowa (09:33) | Koluszki |
14 | 14205 | Łódź Fabryczna (04:28) – Częstochowa (06:55) | Koluszki |
Małopolskie
Lista pociągów ze wskazaniem odcinków obsługiwanych ZKA:
33622 | Skawina odj. 5:48 | Kraków Podgórze przyj. 6:12 |
30534/5 | Skawina odj. 7:45 | Kraków Główny przyj. 8:14 |
43602 | Skawina odj. 10:49 | Kraków Podgórze przyj. 11:11 |
30538 | Skawina odj. 15:03 | Kraków Główny przyj. 15:30 |
43606 | Skawina odj. 17:28 | Kraków Główny przyj. 17:44 |
43608 | Skawina odj. 19:47 | Kraków Bonarka przyj. 20:04 |
30542/3 | Skawina odj. 20:37 | Kraków Główny przyj. 21:03 |
34609 | Kraków Bonarka odj. 13:48 | Skawina przyj. 14:06 |
30509 | Kraków Główny odj. 15:40 | Skawina przyj. 17:16 |
30511/0 | Kraków Główny odj. 17:58 | Skawina przyj. 18:24 |
34613 | Kraków Główny odj. 18:51 | Skawina przyj. 19:20 |
Podlaskie
Zastępcza Komunikacja Autobusowa będzie wprowadzona za pociąg:
- 10210 Kuźnica Białostocka (5:03) – Białystok (6:02)
Warmińsko – Mazurskie
Zastępcza Komunikacja Autobusowa będzie wprowadzona za pociągi:
Nr pociągu | Stacja odjazdu | Godzina Odjazdu | Stacja przyjazdu | Godzina przyjazdu |
90611 | Działdowo | 4:16 | Olsztyn Główny | 5:41 |
90930 | Szczytno | 5:09 | Olsztyn Główny | 5:50 |
90921 | Olsztyn Główny | 6:25 | Szczytno | 7:11 |
90932 | Szczytno | 7:24 | Olsztyn Główny | 8:05 |
90600 | Olsztyn Główny | 5:57 | Działdowo | 7:21 |
90617 | Działdowo | 15:32 | Olsztyn Główny | 17:02 |
90606 | Olsztyn Główny | 16:28 | Działdowo | 17:47 |
90619 | Działdowo | 18:22 | Olsztyn Główny | 19:42 |
90952 | Ełk | 12:42 | Olsztyn Główny | 15:21 |
90965 | Olsztyn Główny | 15:40 | Szczytno | 16:27 |
90972 | Szczytno | 16:38 | Olsztyn Główny | 17:25 |
90945 | Olsztyn Główny | 16:35 | Ełk | 19:15 |
90956 | Ełk | 19:53 | Olsztyn Główny | 22:29 |
90947 | Olsztyn Główny | 18:27 | Ełk | 20:58 |
90943 | Olsztyn Główny | 14:29 | Ełk | 17:05 |
90954 | Ełk | 17:16 | Olsztyn Główny | 19:57 |
Wielkopolskie
Zastępcza Komunikacja Autobusowa będzie wprowadzona za pociągi:
Leszno – Głogów
- 76331 Leszno (5:25) – Głogów (6:22)
- 67330 Głogów (6:33) – Leszno (7:20)
- 67332 Głogów (8:43) – Leszno (9:30)
- 77881 Leszno (10:14) – Zielona Góra (12:08)
Piła Gł. – Bydgoszcz Gł.
- 58403 Bydgoszcz Gł. (5:45) – Piła Gł. (7:09)
- 85424 Piła Gł. (7:41) – Bydgoszcz Gł. (9:07)
- 58413 Bydgoszcz Gł. (17:34) – Piła Gł. (18:57)
- 85434 Piła Gł. (20:03) – Bydgoszcz Gł. (21:28).
Zachodniopomorskie
Pociągi odwołane bez komunikacji zastępczej:
- R80532 Szczecin Główny (17:57) – Gryfino (18:19)
- R80575 Gryfino (19:13) – Szczecin Główny (19:36)
Zastępcza Komunikacja Autobusowa będzie wprowadzona za pociągi:
- R88841 Kamień Pomorski (06:01) – Szczecin Główny (07:34) – ZKA na odcinku Kamień Pomorski – Wysoka Kamieńska
- R88861 Wysoka Kamieńska (05:30) – Kamień Pomorski (05:49) – ZKA w pełnej relacji.
Pogotowie strajkowe w Polregio
Powodem utrudnień jest zakłócenie procesu przewozowego, spowodowane zwolnieniami lekarskimi pracowników –drużyn trakcyjnych i konduktorskich.
Jeśli w najbliższym czasie nie zostanie podpisane porozumienie w sprawie wzrostu wynagrodzeń pracowników Polregio, o godzinie 0:01 w poniedziałek 16 maja 2022 r rozpocznie się strajk generalny.