Zamość: 46-latek znieważył funkcjonariuszy SOK

Zamość: 46-latek znieważył funkcjonariuszy SOK

Funkcjonariusze z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Zamościu podczas prowadzonych działań porządkowych w ramach akcji ,,RAW RAILPOL’’ zauważyli dwóch mężczyzn przebywających na obszarze kolejowym w miejscu niedozwolonym, którzy dodatkowo spożywali alkohol. Takie zachowanie jest wykroczeniem, wówczas podjęli wobec nich interwencję.

Podczas wykonywania czynności przez funkcjonariuszy SOK, jeden z mężczyzn zaczął zachowywać się agresywnie, dążąc do rękoczynów. Nie reagował na wezwania do zachowania zgodnego z prawem. Mężczyzna znieważył interweniujących funkcjonariuszy wykrzykując pod ich adresem inwektywy, a także wypowiadał wobec nich groźby karalne. Odmówił również podania mundurowym swoich danych personalnych.

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei obezwładnili agresora i w kajdankach przekazali policjantom z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie. 46-letni mieszkaniec Zamościa niebawem usłyszy zarzuty znieważenia, naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy oraz stosowania gróźb karalnych. Odpowie też za odmowę podania swoich danych personalnych. Grozi mu kara 3 lat pozbawienia wolności.