Wykolejenie lokomotywy Lotos Kolej w Poznaniu

Wykolejenie lokomotywy Lotos Kolej w Poznaniu

Dziś około godziny 12:00 na stacji Poznań Górczyn doszło do wykolejenia lokomotywy E186-273 Lotos Kolej. Wstrzymany został ruch pociągów na szlaku Poznań Górczyn – Palędzie. Utrudnienia mogą potrwać do godz. 17:00.

Jak poinformowała „Kolejowy Portal” Magdalena Janus z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe, lokomotywa pociągu towarowego wypadła z toru.

– Nikomu nic się nie stało, nie było zagrożenia dla środowiska. W wyniku zdarzenia ruch pociągów przez stację został wstrzymany. Na miejscu pracują służby i sprzęt do wkolejenia lokomotywy. Przewoźnik Koleje Wielkopolskie wprowadził zastępczą komunikację autobusową na odcinku na odcinku Poznań Górczyn – Palędzie – tłumaczy przedstawicielka PLK.

Przewoźnik dalekobieżny PKP Intercity zorganizował dla podróżnych komunikację zastępczą na odcinku Poznań Główny do stacji Palędzie. Część pociągów jadących w kierunku stacji Szczecin Główny przez Rzepin, kierowana jest trasą zmienioną przez stację Krzyż. Powołano zespół koordynujący działania złożony z przedstawicieli zarządcy infrastruktury i przewoźników.

Koleje Wielkopolskie wprowadziły zastępczą komunikację autobusową na odcinku Palędzie – Poznań Górczyn.  Dodatkowo uzgodniono wzajemne honorowanie biletów w pociągach PKP Intercity, spółki Polregio oraz Kolei Wielkopolskich na obszarze przewozów Kolei Wielkopolskich.

– Przywrócenie ruchu pociągów możliwe będzie po wkolejeniu lokomotywy i sprawdzeniu stanu infrastruktury – planowane jest około godziny 17:00 – dodaje Janus.

Przyczyny wypadku bada specjalna komisja.